Рішення №371962

  

ГОСПОДАРСЬКИЙ  С У Д

Кіровоградської області

    У Х В А Л А

 "24" січня 2007 р.                                                             Справа № 17/408

Господарський суд Кіровоградської області в складі судді Таран С.В., розглянувши матеріали справи № 17/408

за позовом: відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в  м. Кіровограді Кіровоградської області, м. Кіровоград 

до відповідача: суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1, м. Кіровоград

за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості, м. Кіровоград

про зобов'язання зареєструватися у Фонді соціального страхування  

ПРЕДСТАВНИКИ:

від позивача - Чорний О. І. , довіреність № 04/022-1346  від 16.11.06 р., головний спеціаліст;

від відповідача - участі не брали;

від третьої особи- участі не брали.

                                              ВСТАНОВИВ:

Відділенням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в м. Кіровограді Кіровоградської області, м.Кіровоград, подано позов до суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1, м. Кіровоград, про зобов'язання останньої  зареєструватись у відділенні виконавчої дирекції Фонду в м.Кіровограді.

Позовні вимоги мотивовані тим, що ухиляючись від реєстрації у Фонді відповідач завдає шкоди соціальним інтересам держави при реалізації  державної політики у сфері загальнобов"язкового державного соціального страхування від нещасних випадків і перешкоджає державі в особі відділення виконавчої дирекції Фонду в повному обсязі здійснювати свої функції, при цьому обов'язок роботодавця  як страхувальника зареєструватись у Фонді соціального страхування України від нещасних випадків встановлено статтями 10, 45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання України, які спричинили втрату працездатності".

Між тим 23.01.2007 р. на адресу господарського суду Кіровоградської області надійшла заява №34/01-19 від 18.01.2007 р. (вх.№02-05/1874 від 23.01.2007 р.) та клопотання б/н від 24.01.2007 р. (вх.№02-05/2158 від 24.01.2007 р.)  від позивача-відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в м. Кіровограді про відкликання позовної заяви до суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1., оскільки остання добровільно зареєструвалася у відділенні виконавчої дирекції Фонду в м. Кіровограді (а.с.34, 35).

Згідно п. 5 статті 155 Кодексу адміністративного судочинства України, суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо надійшло клопотання позивача про відкликання позовної заяви.

Враховуючи викладене вище, а також те, що порядок відкликання позовної заяви не порушений, клопотання підписано особою, яка має відповідні повноваження на його підписання, суд приймає заяву позивача про відкликання позовної заяви та в порядку п. 5  част. 1 ст. 155 Кодексу адміністративного судочинства України, залишає позовну заяву без розгляду.

Керуючись ст. 155,  165, п. 6 Прикінцевих та Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд

                                               ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в м. Кіровограді Кіровоградської області, м. Кіровоград  до відповідача: суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1, м. Кіровоград,  про зобов'язання зареєструватись у відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в м.Кіровограді - залишити без розгляду.

Ухвала суду першої інстанції,  якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України,  набирає законної сили після  закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження,  встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано  заяву  про  апеляційне  оскарження,  але апеляційна  скарга  не  була  подана  у  строк,  встановлений  цим Кодексом,   ухвала  суду  першої  інстанції  набирає законної сили після закінчення цього строку.

У  разі  подання  апеляційної скарги судове рішення,  якщо його  не  скасовано,  набирає  законної  сили   після   закінчення апеляційного розгляду справи.

Якщо  строк  апеляційного  оскарження  буде поновлено,  то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.

Про апеляційне оскарження рішення  суду  першої  інстанції спочатку  подається  заява.  Обґрунтування  мотивів  оскарження  і вимоги до суду апеляційної інстанції  викладаються  в  апеляційній скарзі. Заява  про  апеляційне  оскарження  та  апеляційна  скарга подаються до адміністративного суду  апеляційної  інстанції  через суд  першої  інстанції,  який  ухвалив оскаржуване судове рішення.

Копія апеляційної скарги одночасно  надсилається  особою,  яка  її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява   про   апеляційне  оскарження  ухвали  суду  першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.

Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи,  яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне  оскарження  обчислюється  з дня  отримання нею копії ухвали.  Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається  протягом  десяти  днів  після  подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна   скарга  може  бути  подана  без  попереднього подання заяви про апеляційне оскарження,  якщо скарга подається  у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Копію ухвали направити учасникам судового процесу.

           Суддя                                                                                                   Таран С. В.