Рішення №372261

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ АПЕЛЩШНИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 22а-641 /2006 р.                                          Головуючий у їй інст. -Шарапова О.Л.

Категорія - цивільна                                                     Доповідач - Нечасний Л.А.

УХВАЛА

Іменем України

06 грудня   2006 року

м. Чернігів      Апеляційний    суд   Чернігівської області

у складі:

головуючого - судді    Шевченка В.М.,

суддів -                                   Нечасного Л.А., Мельниченка Ю.В.

при секретарі -                     Мехед Т.О.

з участю                        ОСОБА_1, представника відповідача

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Чернігові цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 на постанову Чернігівського районного суду від 18 жовтня 2006 року по справі за позовом ОСОБА_2 до Чернігівського районного бюро технічної інвентаризації про скасування рішення щодо обліку споруди як об'єкта незавершеного будівництва; внесення змін до технічного паспорту на будівлю та реєстрацію права власності на будівлю ,-

ВСТАНОВ ИВ  :

Постановою, що оскаржується, відмовлено ОСОБА_2 у задоволенні позовних вимог ОСОБА_2 до Чернігівського районного бюро технічної інвентаризації про скасування рішення щодо обліку споруди як об'єкта незавершеного будівництва , внесення змін до технічного паспорту на будівлю.

Мотиви свого висновку про відсутність підстав для задоволення позову основані на тому, що будівля АДРЕСА_1 зареєстрована в Чернігівському районному БТІ як об'єкт незавершеного будівництва, тому позивачу правомірно було відмовлено в реєстрації права власності на вказану споруду, у видачі свідоцтва   про   право   власності,   у   внесенні   до   технічного      паспорту інвентаризаційного    та реєстраційного    номерів, даних про рік забудови, даних про те, що ОСОБА_2 є власником.

В апеляційній скарзі представник позивача , діючи в межах наданих йому повноважень, ставить питання про скасування зазначеної постанови і ухвалення нової по суті заявлених позовних вимог .

Апеляційні доводи мотивовані посиланням на те, що висновок суду про те, що споруду, з приводу визначення юридичного статусу якої виник даний спір, слід вважати об'єктом незавершеного будівництва  є помилковим, оскільки він грунтується лише на сумніві, тобто є припущенням.

Крім того, стверджується в доводах апеляційної скарги, що суд неналежно оцінив надані позивачем речові докази.

Заслухавши доповідача, пояснення сторін, дослідивши матеріали справи та обговоривши апеляційні доводи , апеляційний суд не знаходить підстав для задоволення апеляційної скарги.

Суд обґрунтовано відзначив у своїх мотивах , що будівля АДРЕСА_1 зареєстрована в Чернігівському районному БТІ як об'єкт незавершеного будівництва, тому позивачу правомірно було відмовлено в реєстрації права власності на вказану споруду у видачі свідоцтва про право власності, у внесенні до технічного паспорту інвентаризаційного та реєстраційного номерів даних про рік забудови. На думку судової колегії суд першої інстанції теж обґрунтовано не погодився з доводами позивача про те, що підставою для реєстрації права власності на вказану будівлю є свідоцтво про майновий пай за НОМЕР_1 та рішення виконавчого комітету Боромиківської сільської ради НОМЕР_2 .

Відносно цих доводів суд мотивовано визначився таким чином, що ці доводи не ґрунтуються на законі, оскільки "Тимчасове положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно" визначає перелік правовстановлюючих документів на підставі яких проводиться реєстрація права власності на об'єкт нерухомого майна.

Жоден із доводів апеляційної скарги обґрунтованості висновків судової постанови не спростовує, тому підстав для її задоволення не існує.

Керуючись ст. 195, 198, 199, 205 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційний суд, -

УХВАЛИВ   :

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - відхилити, а постанову Чернігівського районного суду від 18 жовтня 2006 року залишити без змін.

Ухвала набирає чинності з моменту проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого Адміністративного Суду України на  протязі одного місяця .

Головуючий: