Рішення №372870

          

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

__________________________________________________________________________________________________________________________________________

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

"24" січня 2007 р.

Справа  № 27/393-06-12686А

Час прийняття Постанови - 09:30

Господарський суд Одеської області у складі:

Головуючого судді

Семенюка Г.В.

при секретарі

Санковської Ю.В.

За позовом

державної податкової інспекції у Київському районі м. Одеси

До відповідача

суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1.

Про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця

Представники:

Від позивача

Гураль О.Г., довіреність № 315/9/10-0 від 12.01.2007 року;

Від відповідача

не з'явився

Суть спору:

Позивач звернувся до господарського суду з позовною заявою про припинення підприємницької діяльності відповідача у зв'язку з неподанням ним протягом року до органів державної податкової служби податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності згідно із законодавством.

         

          Відповідач, повідомлений належним чином про час і місце розгляду справи, своїх  представників  в  судове  засідання  не направив незважаючи на виклик суду, відзив на позов не надав, позовні вимоги по суті не заперечив.

Розглянувши матеріали, додані до позовної заяви, всебічно і повно з'ясувавши всі  обставини справи та заслухавши представника позивача, суд, встановив.

          28 січня 2002 року за № НОМЕР_1  було зареєстровано суб'єкта підприємницької діяльності -фізичну особу ОСОБА_1. за адресою: АДРЕСА_1.

          Відповідно до п. 8 ст. 19 Господарського кодексу України, - усі суб'єкти господарювання зобов'язані здійснювати первинний (оперативний) та бухгалтерський облік результатів своєї роботи, складати статистичну інформацію, а також надавати відповідно до вимог закону фінансову звітність та статистичну інформацію щодо своєї господарської діяльності, інші дані, визначені законом.

          Суб'єктом господарювання - є зареєстрована в установленому законодавством порядку юридична особа незалежно від її організаційно-правової форми та форми власності, яка провадить господарську  діяльність, крім органів державної влади та органів місцевого  самоврядування, а також фізична особа - суб'єкт підприємницької діяльності (Закон України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності»№ 1775-III від 01.06.2000 року, з подальшими змінами та доповненнями). 

          Відповідно до ст. 4 та п. 2 ч. 1 ст. 9 Закону України „Про систему оподаткування” № 1251-XII від 25.06.1991 року (із змінами та доповненнями), - Платники податків і зборів (обов'язкових платежів) -юридичні і фізичні особи, зобов'язані подавати  до  державних  податкових   органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).

          Таким чином, рік протягом якого суб'єкт господарювання не звітував перед податковим органом, повинен обчислюватись з дати, коли необхідну звітність було подано востаннє.

          Перевіркою,  проведеною  ДПІ  у  Київському районі м. Одеси, було встановлено, що відповідач не звітує до ДПІ з четвертого кварталу 2002 року, що підтверджено актом НОМЕР_2.

          Відповідач заборгованість перед держбюджетом не має, що підтверджено довідкою НОМЕР_3.

          Згідно з абзацом 4 п. 2 ст. 46 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців»№ 755-IV від  15 травня 2003 року, п. 2 ч. 1 ст. 9 Закону України „Про систему оподаткування” № 1251-XII від 25.06.1991 року (із змінами та доповненнями) та п.8 ст. 19, п. 15 ст. 58 ГК України,  підприємницька діяльність фізичної особи відповідача підлягає припиненню.

          Відповідач, повідомлений належним чином про час і місце розгляду справи, своїм правом на участь у судових засіданнях не скористався, позовні вимоги по суті не заперечив.

          Відповідно до ст. 40 КАС України, повістка надіслана відповідачу за останньою адресою  (адресою зазначеною відповідачем при реєстрації в якості суб'єкта підприємницької діяльності) вважається врученою.

          Прийняття участі в розгляді справи це право, а не обов'язок відповідача.

          Станом на 24.01.2007 року можливість подальшого відкладення розгляду справи відсутня у зв'язку з закінченням всіх строків відведених ст. 122 КАС України для розгляду справи.

          Тому подальше відкладення розгляду справи неможливе та є підставою для винесення Постанови по справі не зважаючи на неявку відповідача у судове засідання.

          Відповідно до п. 4 ст. 94 КАС України, - у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи  юридична  особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

          Керуючись ст. ст. 87, 94, 159,163, розділом 7 (п. 6) КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1.

Позов задовольнити повністю.

2.

Припинити підприємницьку діяльність суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1., (АДРЕСА_1), іпн. НОМЕР_4.

          Постанову може бути оскаржено в порядку ст. 186 КАС України.         

          Постанова набирає законної сили в порядку ст. 254 КАС України.

Суддя                                                                                 Семенюк Г.В.