Рішення №374135

Апеляційний суд Кіровоградської області

Справа № 22-2420-2006 р.                                     Головуючий у 1-й інстанції-    Пасічник Д.І.

Категорія -                                                            Доповідач - Кіселик С.А.

УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06   грудня     2006   року  Колегія   суддів     судової   палати   в   цивільних   справах  Апеляційного суду Кіровоградської області в складі:

головуючого - судді -Кіселик С.А. суддів -Франко В.А., Суржик М.М. при секретарі - Салабай М.В.. розглянула у відкритому судовому засіданні  в  м.  Кіровограді     цивільну    справу    за апеляційною  скаргоюОСОБА_1 на    ухвалу     Новгородківського районного суду    Кіровоградської області   від   17 липня   2006 року.

ВСТАНОВИЛА:

Ухвалою Новгородківського районного суду Кіровоградської області від 17 липня 2006 року відмовлено ОСОБА_1 в прийнятті заяви про відшкодування моральної шкоди.

Суд дійшов такого висновку з тих підстав, що в Новгородківському районному суді Кіровоградської області 23.02. 2006 року відкрито провадження в справі № 2-67/2006 за позовом заявника про стягнення моральної шкоди за рахунок державного бюджету України за незаконне притягнення його до кримінальної відповідальності по кримінальній справі № 80-559.

Не погодившись із ухвалою суду першої інстанції заявник просить її скасувати. Апелянт  зазначає, що в провадженні   Новгородківського   районного суду   не має справи по спору між тими самими сторонами, про той же предмет та з тих же підстав.

Заслухавши доповідача, апелянта та дослідивши матеріали справи, колегія суддів дійшла висновку , що апеляційна скарга підлягає задоволенню із наступних підстав.

В травні 2006 року ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою і просив суд стягнути за рахунок Державного бюджету України, в рахунок відшкодування моральної шкоди, яка спричинена йому відповідачем незаконним притягненням його до кримінальної відповідальності  1000000 грн.

Згідно наданих Новгородківським районним судом матеріалів за номером 2-67/ 2006 в Новгородківському районному суді зареєстрована справа за позовом ОСОБА_2 доОСОБА_3про розділ спільно нажитого майна.

Таким чином колегія суддів дійшла висновку, що позовОСОБА_1 та позов в справі 2-67 / 2006, на який послався суд відмовляючи у прийнятті заяви, не є позовами по спорам між тими самими сторонами, про той же предмет та з тих же підстав.

Враховуючи вищенаведене та керуючись ст., ст.. 307, 312, 313 -315 ЦПК України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити.

Ухвалу Новгородківського районного суду Кіровоградської області від 17 липня 2006 року скасувати, а справу повернути до того ж суду для вирішення питання щодо можливості її прийняття.