Рішення №374241

Справа № 22-3085-2006                                    Головуючий у 1 інстанції - Гармаш Т.І.

Категорія-36                                                                                 Доповідач- Бубличенко В.П.

УХВАЛА

Іменем України

11 грудня 2006 року колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Кіровоградської області у складі:

головуючої судді     -   Бубличенко В.П. 

суддів                         -   Потапенка В.І.

Сукач Т.О.

при секретарі            -   Савченко Н.В.

розглянула у відкритому судовому засіданні в М.Кіровограді цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Світловодського міськрайонного суду Кіровоградсокої області від 10 жовтня 2006 року і

ВСТАНОВИЛА:

Рішенням Світловодського міськрайонного суду від 10 жовтня 2006 року залишено без задоволення позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про збільшення розміру аліментів.

У апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить рішення суду скасувати через порушення норм матеріального права, а справу повернути на новий розгляд.

Заслухавши доповідача, пояснення позивачки та її представника, які підтримали доводи апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, перевіривши законність та обгрунтованість рішення суду першої інстанції, колегія суддів н вбачає передбачених законом підстав для його скасування.

З матеріалів справи вбачається, що рішенням від 29 березня 2001 року Світловодський міський суд стягнув з відповідача на користь позивачки аліменти на утримання двох дітей в розмірі 1/3 частини всіх видів його заробітку, але не менше половини неоподатковуваного мінімуму заробітної плати на кожну дитину.

Відповідно до ч.2 ст. 182 Сімейного кодексу України (в редакції Закону України №. 2901-1У від 22 вересня 2005 року) мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Встановити такий мінімальний розмір аліментів на утримання дітей просила ОСОБА_1 у своїй позовній заяві.

Суд дійшов правильного висновку, що вимоги позивачки не ґрунтуються на законі. Підстави зміни розміру аліментів передбачені ст.192 Сімейного кодексу України. Зміна законодавства в частині визначення мінімального розміру аліментів на одну дитину не є підставою для перегляду постановлених раніше судових рішень про їх стягнення (п. 17 постанови Пленуму Верховного Суду України № 3 від 15 травня 2006 року „Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів").

Рішення суду відповідає обставинам справи та вимогам закону. Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду, тому вона не підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 307, 308, 312-315 ЦПК України колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Кіровоградської області, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.

Рішення Світловодського міськрайонного суду Кіровоградської області від 10 жовтня 2006 року залишити без зміни.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена у касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців, починаючи з 11 грудня 2006 року.