Рішення №374744

Справа № 22ц-2072                               Головуюча першої інстанції: Тихонова Н.С.

Категорія: 16                                           Суддя-доповідач апеляційного суду: Базовкіна Т.М.

РІШЕННЯ

Іменем   України

21 листопада 2006 року                 колегія суддів судової палати в цивільних справах

апеляційного суду Миколаївської області у складі:

головуючої: Славгородської Н.П.,

суддів:           Мурлигіної О.Я.,

Базовкіної Т.М., при секретарі судового засідання:    Цвєтковій Ю.В.,

за участю представника позивача Степаненко О.О., відповідача ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Миколаєві цивільну справу за

апеляційною скаргою             представника відкритого акціонерного товариства

"Енергопостачальна компанія "Миколаївобленерго" на рішення Ленінського районного суду м. Миколаєва від 19 вересня 2006 року, ухвалене за позовом      відкритого      акціонерного      товариства      "Енергопостачальна      компанія "Миколаївобленерго"   до   ОСОБА_1   про   стягнення   збитків, спричинених безобліковим споживанням електроенергії,

встановила:

У липні 2006 р. відкрите акціонерне товариство "Енергопостачальна компанія "Миколаївобленерго" (далі - ВАТ "ЕК "Миколаївобленерго") звернулося до суду із позовом до ОСОБА_1 про стягнення збитків, спричинених безобліковим споживанням електроенергії.

Позивач вказував, що позивач, який проживає в квартирі АДРЕСА_1, є споживачем електричної енергії, яку постачає ВАТ "ЕК "Миколаївобленерго".

31 березня 2006 р. при перевірці дотримання позивачем Правил користування електричною енергією для населення (далі - Правила) було виявлене їх порушення, а саме: порушення державної пломби на приладі обліку електроенергії, про що складено акт НОМЕР_1.

Посилаючись на викладені обставини, позивач просив стягнути з ОСОБА_1 275 грн. 49 коп. збитків, спричинених безобліковим споживанням електроенергії.

Рішенням Ленінського районного суду м. Миколаєва від 19 вересня 2006 р. в позові відмовлено.

В апеляційній скарзі представник ВАТ "ЕК "Миколаївобленерго" просить рішення суду скасувати, ухвалити нове про задоволення вимог, оскільки вважає висновки суду про відсутність підстав для стягнення збитків такими, що суперечать закону.

Заслухавши доповідь судді, пояснення представника позивача, відповідача ОСОБА_1, дослідивши матеріали справи, колегія суддів прийшла до висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Суд, відмовляючи в позові, послався на недоведеність спричинення збитків відповідачем та його вини.

Однак, до такого висновку суд прийшов внаслідок помилкового тлумачення правових норм, регулюючих спірні правовідносини, а тому рішення на підставі вимог п. 4 ч. 1 ст. 309 ЦПК України необхідно скасувати й ухвалити нове.

Так, з матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 є споживачем електричної енергії, яку поставляє позивач за адресою: АДРЕСА_2.

31 березня 2006 p. було виявлено порушення споживачем за місцем його проживання Правил, а саме: порушена державна пломба на приборі обліку електричної енергії.

Відповідно до пунктів 11, 42 Правил споживач зобов'язаний забезпечувати збереження приладів обліку та пломб на них.

Таким чином, відповідачем допущено порушення умов договору постачання електроенергії (ст. ст. 26, 27 Закону України "Про електроенергетику"), а тому в силу ст. 611 ЦК України, п. 48 Правил з нього необхідно стягнути збитки, спричинені безобліковим споживанням електроенергії, в сумі 275 грн. 49 коп., розмір яких розрахований відповідно до п. 53 Правил та Методики обчислення розміру відшкодування збитків, завданих електропостачальнику внаслідок порушення споживачем Правил користування електричною енергією для населення, затвердженої постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 22 листопада 1999 р. № 1416.

З урахуванням наведеного та задоволенням позову в силу вимог ст. 88 ЦПК України з відповідача також необхідно стягнути на користь позивача 51 грн. судового збору.

Керуючись ст. ст. 303, 307,309, 316 ЦПК України, колегія суддів

вирішила:

Апеляційну скаргу представника ВАТ "ЕК "Миколаївобленерго" задовольнити.

Рішення Ленінського районного суду м. Миколаєва від 19 вересня 2006 року скасувати, ухвалити нове рішення.

Позов відкритого акціонерного товариства "Енергопостачальна компанія "Миколаївобленерго" до ОСОБА_1 про стягнення збитків, спричинених безобліковим споживанням електроенергії, задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь відкритого акціонерного товариства "Енергопостачальна компанія "Миколаївобленерго" (р/р 26035333432390 в Миколаївському центральному відділенні ПІБ МФО 326438 ЄДРПОУ 23399393) 275 (двісті сімдесят п'ять) грн. 49 коп. збитків, спричинених безобліковим споживанням електричної енергії та 51 (п'ятдесят одну) грн. сплаченого судового збору.

Рішення набирає законної сили з моменту його проголошення, але може бути оскаржено у касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання ним законної сили.