Рішення №376997

Справа  №  22ц-3250 2006 р.                              Головуючий у 1 інстанції Бабіш А.А,

Категорія 23                                                                        Доповідач Антоненко В.І,

РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

8 грудня 2006 року колегія суддів судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Київської області в складі:

головуючого Антоненко В.І.,

суддів: Тракало В.В., Яворського М.А..,

при секретарі Колесник Н.І.

розглянула у відкритому судовому засіданні у м.Києві цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_2на рішення Васильківського міськрайонного суду Київської області від 14 вересня 2006 року у справі за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2про відшкодування матеріальної та моральної шкоди.

Заслухавши доповідь судді апеляційного суду, перевіривши матеріали справи та доводи скарги, колегія суддів

встановила:

У липні 2006 року ОСОБА_1 звернувся до суду з зазначеним позовом, посилаючись на те, що 24 березня 2006 року відповідач висловлювався на його адресу нецензурними словами та наніс йому удари кулаками в голову та інші частини тіла. Внаслідок неправомірних дій відповідача йому була заподіяна матеріальна та моральна шкода. Просив стягнути з відповідача 2810 грн. матеріальної шкоди, 7000 грн. моральної шкоди та 200 грн. за надання юридичної допомоги.

Рішенням Васильківського міськрайонного суду від 14 вересня 2006 року позов задоволено частково, стягнуто з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1. 1000 грн. моральної шкоди та 200грн. за надання юридичної допомоги.

В апеляційній скарзі відповідач просить скасувати рішення суду та ухвалити нове рішення про відмову у задоволенні позову, посилаючись на порушення судом норм матеріального права та невідповідність висновків суду обставинам справи.

Апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню з таких підстав.

По справі встановлено, що 24 березня 2006 року відповідач висловлювався на адресу позивача нецензурними словами та штовхав його. Внаслідок неправомірних дій відповідача позивачу заподіяна моральна шкода.

Ухвалюючи рішення про часткове задоволення позову, суд правильно виходив з положень ст. ст. 1166, 1167 ЦК України та прийшов до обгрунтованого висновку про те, що внаслідок неправомірних дій відповідача позивачу заподіяна матеріальна шкода у вигляді витрат за надання юридичної допомоги та моральна шкода.

1

Висновки суду в цій частині відповідають вимогам закону та обставинам справи.

Разом з тим, колегія суддів не може погодитись з розміром відшкодування моральної шкоди, визначеним судом, і, виходячи з принципів розумності, виваженості та справедливості, вважає доцільним зменшити розмір відшкодування моральної шкоди до 500 грн.

Керуючись ст.ст. 309, З16 ЦПК України, колегія суддів

вирішила:

Апеляційну скаргу ОСОБА_2задовольнити частково.

Рішення Васильківського міськрайонного суду від 14 вересня 2006 року в частині відшкодування моральної шкоди змінити, стягнути з ОСОБА_2на користь ОСОБА_1500 грн. моральної шкоди.

В решті рішення залишити без змін.

Рішення набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржено у касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців.

Головуючий