Рішення №377016

Справа №  22Ц-3715/2006 р.                      Головуючий в 1 інстанції Кашперська Т.Ц.

Категорія 5                                                                                   Доповідач Корзаченко І.Ф,

УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 грудня    2006 року   колегія судової палати    в цивільних справах

Апеляційного суду Київської області в складі:

головуючого      ЛащенкаВ.Д.

суддів         Корзаченко І.Ф., Червінко К.С.

при секретарі     Левочко І.Я.

розглянула у відкритому судовому засіданні в місті Києві цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1на рішення Ірпінського міського суду від 24 жовтня 2006 року у справі за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2про визнання права власності на частину будинку,

встановила:

У квітні 2006 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом ОСОБА_2про визнання права власності на частину будинку. Позов обґрунтовував тим, що вони з відповідачкою з липня 1996 року перебували у фактичних шлюбних відносинах, а з лютого 2001 року по серпень 2004 року перебували в зареєстрованому шлюбі. В період спільного проживання вони перепланували та перебудували жилий АДРЕСА_1, який належав відповідачці, внаслідок чого будинок істотно збільшився у своїй вартості. Позивач просив визнати за ним право власності на 1/3 частину будинку.

Рішенням Ірпінського міського суду від 24 жовтня 2006 року позов задоволено частково. Постановлено стягнути з відповідачки на користь позивача компенсацію за покращення жилого будинку в розмірі 16872, 50 грн. В іншій частині в позові відмовлено.

В апеляційній скарзі позивач просить скасувати рішення суду, не погоджуючись з розміром грошової компенсації.

Апеляційна скарга підлягає до задоволення з таких підстав.

Визначаючи вартість здійсненого сторонами покращення будинку, суд послався на те, що ця вартість визначена висновком судово-будівельної екпертизи від 18 серпня 2006 року.

З висновком суду не можна погодитись, оскільки він не грунтується на законі та матеріалах справи.

Ухвалою від 18 липня 2006 року суд призначив судово-технічну експертизу, проведення якої доручив спеціалісту ОСОБА_3

Відповідно до Закону «Про судову експертизу» судово-експертна діяльність здійснюється державними спеціалізованими установами та відомчими службами, а також на підприємницьких засадах на підставі дозволу (ліцензії)  або  за  разовими  договорами  громадянами  за  наявності  у  них свідоцтва про присвоєння кваліфікації судового експерта за відповідною спеціальністю.

ОСОБА_3 не має свідоцтва про присвоєння кваліфікації судового експерта.

За таких обставин висновок, одержаний без додержання вимог закону про порядок здійснення судово-експертної діяльності, згідно зі ст.57 ЦПК не є засобом доказування в цивільній справі.

Оскільки суд вирішив питання стягнення грошової компенсації за покращення жилого будинку, належно не визначивши вартості вказаних покращення, то рішення суду необхідно скасувати і передати справу на новий розгляд.

При новому розгляді справи суду необхідно сприяти всебічному і повному з»ясуванию обставин справи, обговорити питання проведення технічної експертизи   і в залежності від встановленого вирішити спір.

Керуючись ст.ст. 311,315 ЦПК України, колегія,-

ухвалила:

Апеляційну скаргу задоволити. Рішення Ірпінського міського суду від 24 жовтня 2006 року скасувати і справу передати на новий розгляд до того ж суду іншим суддею.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців.

Головуючий