Рішення №377089

Справа №11-3505

Головуючий у 1 інстанції Жаботинська СВ.

Доповідач Яременко А.Ф.

УХВАЛА

Іменем України

28 листопаду 200$ року Апеляційний суд Донецької області у складі:

головуючого Самойленка А.І. суддів Яременка А.Ф., Єгорової О.І.

з участю прокурора Андрієвої Ж.М.

розглянув у відкритому судовому засіданні в місті Донецьку справу за апеляцією прокурора на постанову Ясинуватського міськрайсуду від 25.09. 2006 року, якою по справі щодо ОСОБА_1., обвинуваченого за ст.ст. 185 ч. 1, 15 ч.2 , 185 ч.2 КК України, прокурору відмовлено в відновленні строку апеляційного оскарження.

21 серпня 2006 року суддя Ясинуватського міськрайонного суду за участю прокурора, який висловився про неможливість призначення справи до судового розгляду, попередньо розглянула справу щодо ОСОБА_1 обвинуваченого за ст. 185 ч.І, 15 ч.2, 185 ч.2 КК України і повернула справу на додаткове розслідування

18.09. 2006 року прокурор звернувся з клопотанням про відновлення строку на апеляційне оскарження.

Постановою судді від 25.09. 2006 року прокурору відмовлено в його клопотанні.

На вказану постанову прокурор приніс апеляцію, в якій просить постанову скасувати, а подану апеляцію на постанову суду про направлення справи на додаткове розслідування визнати такою, що підлягає розгляду. При цьому він посилався на поважність пропуску строку на апеляційне оскарження, оскільки судом, в порушення вимог ст. 246 КПК України, копія постанови прокурору не була направлена протягом 3 діб.

Заслухавши доповідача, прокурора, яка підтримала доводи апеляції, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи апеляції колегія суддів визнала апеляцію такою, що не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно вимог ст.246 ч.5 КПК України на постанову суду про повернення справи на додаткове розслідування при попередньому її розгляду сторони можуть подати апеляції протягом 7 діб з дня її винесення. Як видно з матеріалів справи прокурором названий термін пропущено. Посилання прокурора на поважність пропуску строку через недотримання судом трьох добового строку на відправку копії постанови прокурору не відповідає вимогам закону в цій частині і не може бути підставою для задоволення апеляції. От же поважних причин пропуску прокурором, строку на апеляційне оскарження колегія суддів не встановила, як і підстав для задоволення апеляції.

Враховуючи наведене та керуючись ст.ст. 365,  366 КПК України апеляційний суд

Ухвалив:

Постанову Ясинуватського міськрайонного суду від 25.09. 2006 року про відмову прокурору в відновленні строку на апеляційне оскарження по справі щодо ОСОБА_1 залишити без зміни, а апеляцію прокурора без задоволення .

Судді: