Рішення №377100

Головуючий по справі: підполковник юстиції ФЕДОРИШИН А.В. Доповідач: полковник юстиції ЗАГОРУЙКО В.В.

УХВАЛА № 22а-42-2006

ІМЕНЕМ          УКРАЇНИ

5 грудня 2006 року                                                                місто Київ

Військовий апеляційний суд Центрального регіону України в складі: головуючого - генерал-майора юстиції КУЗЬМІНА А.С, суддів -  полковника  юстиції НОВОВА C.O.

та полковника юстиції ЗАГОРУЙКА В.В., при секретарі ОСТАПОВОЇ І.В., за участю позивача ОСОБА_1, розглянувши в судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_2 та ОСОБА_3 на ухвалу військового місцевого суду Вінницького гарнізону від З0 серпня 2006 року, за якою цивільну справу за позовом ОСОБА_1 про виселення сім'ї ОСОБА_2 із займаного житла АДРЕСА_1 у місті Вінниця, та стягнення з відповідачів солідарно 120 тис. грн. моральної шкоди направлено за підсудністю до військового місцевого суду Житомирського гарнізону,

ВСТАНОВИВ:

Згідно з ухвалою, під час перебування названої справи у провадженні військового місцевого суду Вінницького гарнізону 6 серпня 2006 року набрав чинності указ Президента України № 559 від 6 липня 2006 року „Про ліквідацію окремих військових апеляційних та військових місцевих судів, внесення змін до мережі і кількісного складу суддів військових апеляційних та військових місцевих судів", відповідно до якого військовий місцевий суд Вінницького гарнізону ліквідовано. В зв'язку з цим, всі справи, яки розглядав військовий місцевий суд Вінницького гарнізону, підлягають передачі за підсудністю до військового місцевого суду Житомирського гарнізону.

Не погоджуючись з наведеним вище рішенням, відповідачі подали на нього апеляційну скаргу, датовану 24 жовтня 2006 року, і яка надійшла до суду 1-ї інстанції З0 жовтня 2006 року. В даній скарзі відповідачі просять ухвалу суду від З0серпня 2006 року скасувати, та направити справу для розгляду до Замостянського районного суду міста Вінниці. Одночасно, відповідачі просять поновити їм строк на апеляційне оскарження ухвали суду, мотивуючи це тим, що копію ухвали суду від З0 серпня 2006 року вони отримали після 5 днів з дня прийняття ухвали.

Заслухавши доповідача, думку позивача ОСОБА_1, яка вважала за необхідне в задоволенні клопотання відповідачам відмовити, вивчивши матеріали справи та обговоривши доводи скарги, військовий апеляційний суд регіону не знаходить підстав для задоволення клопотання відповідачів, виходячи при цьому з наступного.

Оскаржувана ухвала суду була винесена З0 серпня 2006 року. В той же день її копію було направлено сторонам, і відповідачі отримали її згідно поштового повідомлення 02 вересня 2006 року. Апеляційну скаргу ОСОБА_2, ОСОБА_3 написали 24 жовтня 2006 року, та подали її до суду З0 жовтня 2006 року, тобто майже через два місяці після отримання копії ухвали. При цьому в ухвали суду було сторонам роз'яснено порядок та строк оскарження ухвали. Яких-небудь причин пропуску встановленого Законом строку відповідачами не наведено, доказів, яки б свідчили про те, що строк пропущений ними з поважних причин до суду не подано, а тому апеляційний суд не знаходить підстав для поновлення відповідачам пропущеного строку, в зв'язку з чим їх апеляційна скарга на підставі ст. 294 ЦПК України залишається без розгляду.

До того ж, якщо розглядати справу по суті, то ухвала суду 1-ї інстанції є законною та обґрунтованою, оскільки військовий місцевий суд Вінницького гарнізону ліквідований Указом Президента України, і всі справи, яки були незакінчені провадженням цім судом, підлягають направленню за підсудністю до військового місцевого суду Житомирського гарнізону.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 73, 294 ЦПК України, військовий апеляційний суд регіону

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_2 та ОСОБА_3 щодо поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали військового місцевого суду Вінницького гарнізону від 30 серпня 2006 року, за якою цивільну справу за позовом ОСОБА_1 про виселення сім'ї ОСОБА_2 із займаного житла АДРЕСА_1 у місті Вінниця, та стягнення з відповідачів солідарно 120 тис. грн. моральної шкоди направлено за підсудністю до військового місцевого суду Житомирського гарнізону, залишити без задоволення.

Апеляційну скаргу ОСОБА_2 та ОСОБА_3 на ухвалу військового місцевого суду Вінницького гарнізону від З0 серпня 2006 року залишити без розгляду.