Рішення №377120

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 22- 5013                                                                      Головуючий у 1 інстанції

2006 р.                                                                                                    Артемова Л.Г.

Суддя-доповідач: Денисенко Т.С.

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

1 листопада 2006 року                                                                                М.Запоріжжя

Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Запорізької області у складі:

Головуючого:   Денисенко Т.С.

Суддів :              Коваленко А.І.

Каракуші К.В.

При секретарі:   Бабенко Т.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою

ОСОБА_1

на ухвалу судді Комунарського районного суду М.Запоріжжя від "24" липня 2006 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Комунарського районного військового комісаріату, Комунарської районної адміністрації Запорізької міської ради, Відділу обліку та розподілу житлової площі Запорізької міської ради про встановлення наявності компетенції (повноваження) Комунарського районного військового комісаріату щодо ведення квартирного обліку та визнання бездіяльності Комунарської районної адміністрації, відділу обліку та розподілу житлової площі протиправною,-

ВСТАНОВИЛА:

В липні 2006 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Комунарського районного військового комісаріату, Комунарської районної адміністрації Запорізької міської ради, Відділу обліку та розподілу житлової площі Запорізької міської ради про встановлення наявності компетенції (повноваження) Комунарського районного військового комісаріату щодо ведення квартирного обліку та визнання бездіяльності Комунарської районної адміністрації, відділу обліку та розподілу житлової площі протиправною.

Ухвалою судді Комунарського районного суду М.Запоріжжя від 24 липня 2006 року відмовлено у відкритті провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Комунарського районного військового комісаріату, Комунарської районної адміністрації Запорізької міської ради, Відділу обліку та розподілу житлової площі Запорізької міської ради про встановлення наявності компетенції (повноваження) Комунарського районного військового комісаріату щодо ведення квартирного обліку та визнання бездіяльності Комунарської районної адміністрації, відділу обліку та розподілу житлової площі протиправною.

В апеляційній скарзі на зазначену ухвалу, ОСОБА_1 зазначає, що ухвалу постановлено з порушенням норм матеріального і процесуального права, висновки суду не відповідають обставинам справи, тому вона підлягає скасуванню з направленням справи на новий розгляд.

Вислухавши доповідача, дослідивши обставини справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що скарга задоволенню не підлягає з таких підстав.

Згідно з ч. 1 ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

З матеріалів справи вбачається, що 12.07.2006 року ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Комунарського районного військового комісаріату, Комунарської районної адміністрації Запорізької міської ради, відділу з обліку та розподілу житлової площі Запорізької міської ради про встановлення наявності чи відсутності законних підстав в постановці та перебування його на квартирному обліку в Комунарському районному військомісаріаті м. Запоріжжя, про визнання протиправною бездіяльності Комунарської районної адміністрації та відділу з обліку та розподілу житлової площі Запорізької міської ради щодо контролю за дотриманням житлового законодавства в Комунарському районному військомісаріаті, про визнання порушеним його право на отримання житла.

Ухвалою судді Комунарського районного суду м. Запоріжжя від 14 липня 2006 року зазначений адміністративний позов був залишений без руху, позивачу був наданий строк до 24 липня 2006 року для усунення недоліків.

На виконання цієї ухвали, 24 липня 2006 року ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Комунарського районного військового комісаріату, Комунарської районної адміністрації Запорізької міської ради, відділу з обліку та розподілу житлової площі Запорізької міської ради, в якому просив установити наявність компетенції (повноваження) Комунарського районного військового комісаріату щодо ведення квартирного обліку та про визнання протиправною бездіяльності Комунарської районної адміністрації та відділу з обліку та розподілу житлової площі Запорізької міської ради щодо контролю за дотриманням житлового законодавства в Комунарському районному військомісаріаті.

Із його адміністративного позову вбачається, що між позивачем та відповідачами виник спір про право на житло і спірні правовідносини регулюються житловим законодавством.

За таких підстав суд дійшов до правильного висновку про те, що зазначений спір не підлягає розгляду за правилами адміністративного судочинства, тому відмовив у відкритті провадження за його адміністративним позовом.

Ухвала суду відповідає вимогам ст.ст.2, 17, 109 КАС. Підстав для її скасування колегія суддів не вбачає, тому апеляційна скарга задоволенню не підлягає.

Керуючись ст.ст. 198,200,205,206 КАС України, колегія суддів,

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.

Ухвалу судді Комунарського районного суду м. Запоріжжя від "24" липня 2006 року по цій справі залишити без змін.

Ухвала    набирає    чинності    негайно,    проте    може    бути    оскаржена    до    Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця.