Рішення №377583

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА 

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 листопада 2006 року

м. Київ

   

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України в складі:

Головуючого

Цуркана М.І.

Суддів:

Амєліна С.Є.

Гуріна М.І.

Ліпського Д.В..

Юрченка В.В.

при секретарі судового засідання Проценко О.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання військового прокурора Луцького гарнізону про поновлення строку  касаційного оскарження рішення Луцького міськрайонного суду Волинської області від 04 квітня 2005 року та ухвали апеляційного суду Волинської області від 05 жовтня 2005 року у справі за скаргою ОСОБА_1 про визнання незаконним рішення житлової комісії Волинського обласного військового комісаріату про безпідставне зняття з квартирного обліку

 

у с т а н о в и л а :

У січні 2006 року, тобто з пропуском строку  передбаченого ч. 2 ст. 212 Кодексу адміністративного судочинства України, військовий прокурор Луцького гарнізону, оскаржив у касаційному порядку зазначені судові рішення.

Одночасно із касаційною скаргою заявлено клопотання про поновлення строку  оскарження, пропущеного, за твердженням заявника, з поважних причин.

        

Заслухавши доповідача, оглянувши матеріали справи, перевіривши обґрунтованість доводів викладених у заяві, колегія суддів дійшла висновку, що строк  оскарження судових рішень поновленню не підлягає.

        

Відповідно до ч.1 ст. 60 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС), у випадках, встановлених законом, прокурор може звертатися до адміністративного суду із адміністративними позовами про захист прав, свобод та інтересів інших осіб і брати участь у цих справах, а за змістом ч.2 цієї статті, прокурор здійснює в суді представництво інтересів громадянина або держави в порядку, встановленому цим Кодексом та іншими законами, і може здійснювати представництво на будь-якій стадії адміністративного процесу.

        

Прокурор, який не брав участі у справі, з метою вирішення питання про наявність підстав для подання апеляційної чи касаційної скарги, скарги за винятковими обставинами, заяви про перегляд рішення за ново виявленими обставинами має право знайомитися з матеріалами справи в адміністративному суді ч.4 ст.61 КАС).

        

В той же час, законом не передбачено особливостей обчислення процесуальних строків  касаційного оскарження рішень для прокурора, який не брав участі у справі, тобто і в такому випадку касаційна скарга подається протягом одного місяця після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції (ч.2 ст.212 КАС).

        

Як вбачається з матеріалів справи, прокурор у ній участі не брав, а касаційну скаргу подав у інтересах відповідача - житлової комісії Волинського обласного військового комісаріату.

        

 Також встановлено, що апеляційним судом   справа розглядалася  за участі представника житлової комісії, рішення суду проголошено 5 жовтня 2005 року, тобто цієї дати воно набуло чинності.

        

Прокуророві, як зазначено  у скарзі, про наявність рішення стало відомо у грудні 2005 року.

        

Проте, зазначена обставина не є поважною у розумінні ч.1 ст.102 КАС України і не може бути підставою для поновлення строку касаційного оскарження, оскільки закон не пов'язує початок перебігу цього строку з днем, коли прокурор дізнався про порушення прав, свобод чи інтересів особи, в інтересах якої подається скарга і представник якої брав участь у розгляді справи.

        

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 102, 212 КАС України, колегія суддів

у х в а л и л а :

Заяву прокурора Луцького гарнізону про поновлення строку касаційного оскарження залишити без задоволення, а  касаційну скаргу на рішення Луцького міськрайонного суду Волинської області від 04 квітня 2005 року та ухвалу апеляційного суду Волинської області від 05 жовтня 2005 року, -  без розгляду.

        Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і оскарженню не підлягає, крім як з підстав, у строк та у порядку визначеними ст.ст. 237 - 239 КАС України.

Головуючий                                                             М.І. Цуркан

Судді:                                                          С.Є. Амєлін

                                                                     М.І.Гурін      

                                                                             Д.В.Ліпський

                                                                                            В.В.Юрченко