Рішення №378038

Справа № 2-218/2007р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 січня 2007 року                                                                                    м. Первомайський

Первомайський міськрайонний суд Харківської області в складі: головуючого судді Библів С.В., при секретарі Герасименко Н.Ф., розглянувши у попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Первомайської міської ради Харківської області, третя особа- Первомайська державна нотаріальна контора Харківської області про визначення додаткового строку на прийняття спадщини,-

ВСТАНОВИВ:

Позивачка просить задовольнити заявлені позовні вимоги та надати її додатковий місячний строк для подання заяви для прийняття спадщини за законом посилаючись на таке:

ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мати ОСОБА_2, яка постійно мешкала та була зареєстрована в м. Первомайському,АДРЕСА_1 Харківської області. Після смерті ОСОБА_2 залишилося спадкове майно, яким вона розпорядилася за життя, залишивши на ім'я позивачки заповіт, посвідчений 17 лютого 2005 року Первомайською державною нотаріальною конторою Харківської області за реєстровим номером НОМЕР_1. Спадщину ОСОБА_1 прийняла фактично, оскільки після поховання матері забрала меблі, посуд та інші речі домашнього вжитку, але заяву до державної нотаріальної контори про прийняття спадщини у встановлений законом шестимісячний термін не подала, оскільки була введена в оману і вважала, що при наявності заповіту це не обов'язково.

Представник відповідача, за довіреністю ОСОБА_3, спеціаліст 1 категорії юридичного відділу міськвиконкому проти задоволення позову не заперечує.

Первомайська державна нотаріальна контора надала заяву про слухання справи за відсутності їх представника, проти позовних вимог не заперечують.

Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши письмові докази, встановив обставини і визначив відповідно до них правовідносини:

так, встановлено, що ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1, що вбачається з свідоцтва про її смерть (а.с.7), виданого відділом РАЦС Первомайського міського управління юстиції Харківської області 15.03.2006 року. Після її смерті залишилася спадщина у виді належного їй майна, яким померла розпорядилася за своє життя, залишивши на ім'я позивачки заповіт, посвідчений 17 лютого 2005 року Первомайською державною нотаріальною конторою Харківської області за реєстровим номером НОМЕР_1(а.с.10). Позивачка після смерті матері і потім, протягом шестимісячного строку не звернулася до нотаріальної контори з відповідною заявою про прийняття спадщини через те, що була введена в оману і вважала, що при наявності заповіту це не обов'язково. Позивачка також наголосила на тому, що всі необхідні документи вже зібрано, залишилося лише питання з заявою на прийняття спадщини і у разі задоволення її позову, просить надати їй додатковий строк на подання відповідної заяви до 09 лютого 2007 року.

Суд вважає заявлені вимоги обґрунтованими та у повному обсязі підтвердженими поясненнями позивачки та матеріалами справи і позов підлягає задоволенню, оскільки це не суперечить вимогам ч.З ст. 1272 ЦК України. Причини, за якими позивачка пропустила строк для подання заяви про прийняття спадщини, суд визнає поважними, до цього призвела її правова необізнаність, важкий емоційний та фізичний стан після смерті матері.

Тому, керуючись ст. ст. 3,10, 11, 60, 88, 213, 215 ЦПК України, ст. 1272 ЦК України -

ВИРІШИВ:

Заявлені позовні вимоги задовольнити повністю.

Визначити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, додатковий строк до 09 лютого 2007 року для подання заяви про прийняття спадщини за законом після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 її матері - ОСОБА_2.

Рішення може бути оскаржене у апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через Первомайський міськрайонний суд Харківської області шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.