Рішення №378201

Справа №22ц-5382/2006р.                                          Головуючий в 1 інстанції Щербина О.О.

Категорія 21                                                                  Доповідач Козлов С.П.

РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 листопада 2006 року Апеляційний суд Дніпропетровської області в складі:

головуючого: Перцової В.А.,

суддів: Козлова С.П., Повєткіна В.В.,

при секретарі: Білоус A.M., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ВВД ФССНВ та ПЗ України в м. Павлограді про стягнення моральної шкоди, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з таким позовом до відповідача, посилаючись на те, що при роботі на шахті ВАТ „Павлоградвугілля" він отримав професійне захворювання та за висновком МСЕК 18.05.2006 року йому було встановлено 45% загальної втрати професійної працездатності та визнано інвалідом З групи безстроково, чим спричинено йому моральну шкоду, яку він просив суд стягнути на його користь з відповідача в розмірі 70000 грн..

Рішенням Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 27 червня 2006 року стягнуто з відповідача на користь позивача 25000 грн. моральної шкоди.

В апеляційній скарзі посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, неналежне дослідження обставин справи ВВД ФССНВ та ПЗ України в м. Павлограді просить скасувати рішення суду.

Розглянувши справу в межах доводів скарги, колегія суддів вважає, що вона підлягає задоволенню частково, а рішення суду -зміні.

Як встановлено судом, під час роботи на шахті вугільної промисловості позивач при виконанні трудових обов"язків отримав професійне захворювання, в зв"язку з чим висновком МСЕК 18.05.2006 р. йому було встановлено 45% втрати професійної працездатності та визнано інвалідом 2 групи безстроково, із них 35% втрати професійної працездатності повторно по професійному захворюванню від 10.02.2004 p., чим йому спричинено моральну шкоду, оскільки він втратив роботу, значну частку працездатності та здоров"я, вимушений затрачувати додаткові зусилля для організації свого повсякденного життя.

При таких обставинах, суд обгрунтовано згідно зі ст.21,28,34 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" стягнув з відповідача на користь позивача моральну шкоду.

Доводи скаржника про відсутність медико-соціальної експертної комісії про встановлення позивачу факту спричинення моральної шкоди не можуть бути прийняти до уваги, оскільки самі по собі втрата позивачем професійної працездатності та визнання його інвалідом свідчать про заподіяння йому такої шкоди, а посилання скаржника на накладення мараторію на 2006 рік Законом України „Про бюджет 2006 року" в частині призначення моральної шкоди потерпілим від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, є також безпідставним тому, що позивачеві вперше професійне захворювання було встановлено ще у 2004 року, тобто до цього року.

Але з урахуванням конкретних обставин справи, характеру і ступеня моральних страждань  позивача,  розміру  втраченої його працездатності,  колегія суддів вважає за

необхідне зменшити розмір стягнутої судом суми моральної шкоди до 15000грн.. Керуючись ст.ст.307,309 ЦПК України, апеляційний суд, -

ВИРІШИВ:

Апеляційну скаргу ВВД ФССНВ та ПЗ в м. Павлограді задовольнити частково.

Рішення Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області від 27 червня 2006 року змінити, зменшивши розмір стягнутої судом на користь ОСОБА_1 з ВВД ФССНВВ та ПЗ в м. Павлограді моральної шкоди з 25000грн. до 15000грн..

Рішення набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути оскаржене у

касаційному порядку протягом двох місяців.