Рішення №379561

Справа № 22-ас-495                                                                                   Голов. в 1інст.- Доля В.А.

Категорія - А-12                                                                                       Доповідач- Василевич B.C.

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 грудня 2006 року                                                                     м.Рівне

Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Рівненської області в складі:

Головуючого судді-Василевича B.C. Суддів:Демянчук С.В., Гордійчук C.O. при секретарі Чалій Н.О. з участю представника відповідача ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на постанову Рівненського міського суду від 13 листопада 2006 року у справі за позовом ОСОБА_2 до Рівненської міської ради про визнання рішення сесії неправомірним,-

встановила:

Постановою Рівненського міського суду від 13 листопада 2006 року відмовлено в задоволенні адміністративного позову ОСОБА_2 до Рівненської міської ради про визнання рішення від 18 серпня 2006 року НОМЕР_1 від "Про присвоєння почесного звання "Почесний громадянин м.Рівного" та відзнак "За заслуги перед містом".

Не погодившись з постановою, позивач подав апеляційну скаргу, в якій покликається на незаконність постанови через неправильне застосування норм матеріального права.

Зокрема, судом не враховано встановленого ст.4 Закону України "Про місцеве самоврядування" принципу гласності та п.16 ст.56 цього ж Закону про можливість прийняття сесією рішення на закритому пленарному засіданні лише у разі необхідності. Проте такої необхідності не було і це є порушенням положень Закону України "Про інформацію", який передбачає право кожного громадянина на вільне збирання, використання та поширення інформації.

По наведених підставах просить про скасування постанови з ухваленням нової про задоволення позову.

В судове засідання позивач не з"явився, просить апеляційну скаргу розглянути за його відсутності.

Представник міської ради апеляційну скаргу заперечив.

Заслухавши суддю-доповідача, пояснення представника міської ради, дослідивши обставини справи та обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів знаходить, що апеляційна скарга підлягає відхиленню з наступних підстав.

Як видно з матеріалів справи, рішенням Рівненської міської ради від 18 червня 2006 року НОМЕР_1 "Про присвоєння звання "Почесний громадянин міста Рівного" та відзнак "За заслуги перед містом" присвоєно почесне звання "Почесний громадянин міста Рівного" міському голові Рівного та відзнаки "За заслуги перед містом" різних ступенів ряду осіб, перерахованих в даному рішенні. Цим же рішенням ухвалено опублікувати його в тижневику Рівненської міської ради "Сім днів" (а.с-14-15).

Вказане рішення прийнято в закритому пленарному режимі. Таке право раді надано п.16 ст.46 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні". Про це ж зазначено і в п.9 додатку НОМЕР_2 до рішення Рівненської міської ради НОМЕР_3 від 10 грудня 2003 року (а.с-17), яке не оскаржено і є чинним. Рішення ради оприлюднено в Рівненському тижневику "Сім днів"(а.с.-4). За наведених обставин суд дійшов правильного висновку про відсутність підстав для визнання рішення Рівненської міської ради неправомірним.

Наведеним спростовуються доводи позивача про порушення його прав на отримання чи збирання інформації.

Окрім того, в даному випадку орган місцевого самоврядування в даних спірних правовідносинах не здійснював владних управлінських функцій щодо позивача,тому немає підстав вважати, що оскаржуваним рішенням були порушені його права.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 198, 200,205-206 Кодексу адміністративного судочинства України,-

ухвалила:

Апеляційну скаргу ОСОБА_2 відхилити.

Постанову Рівненського міського суду від 13 листопада 2006 року залишити без зміни.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця з дня набрання нею чинності.