Рішення №385337

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

43010, м. Луцьк, пр. Волі, 54 а

             

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

"22" січня 2007 р.

Справа № 2/104-70.1А.

за позовом Любомльської міжрайонної податкової інспекції, м. Любомльдо Підприємця ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1

про  припинення підприємницької діяльності фізичної особи

Суддя          Л. О. Черняк

При секретарі Андрусенко О. О.

ПРЕДСТАВНИКИ:

від позивача:  -

від відповідача: -

Суть спору: Позивач - Любомльська ОДПІ просить суд припинити підприємницьку діяльність фізичної особи - ОСОБА_1 з тих підстав, що відповідач більше року не звітується перед податковою інспекцією.

          У клопотанні від 22.01.2007 р. позивач просить справу розглядати за відсутності представника податкової інспекції.

Відповідач у заяві від 22.01.2007 р. позовні вимоги визнає, просить справу розглядати без його участі.

Із  досліджених  матеріалів  справи суд

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 як суб'єкт підприємницької діяльності зареєстрований Любомльською райдержадміністрацією 24.04.2005 р. (а. с. 5).

Відповідач взятий на облік як платник податків Любомльською МДПІ 11.05.2005 р., що стверджується довідкою позивача від 20.11.2006 р. (а. с. 7).

Відповідно до п. 4 ст. 14 Декрету КМУ “Про прибутковий податок з громадян” платник податку  повинен подавати декларацію по податку на прибуток в строки, визначені п. п. 4.1.4. п. 4.1. ст. 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, тобто декларацію про прибуток до 1 квітня року, наступного за звітним.

Згідно акту Любомльської МДПІ НОМЕР_1 підприємець не подає податкову звітність  більше одного року (а. с. 8).

Довідкою МДПІ від 29.11.2006 р. стверджується, що відповідач заборгованості по платежах до бюджетів та державних цільових фондів не має (а. с. 9) .

Відповідно до ч.1 ст. 247 Господарського кодексу України у разі здійснення суб'єктом господарювання діяльності, що суперечить закону чи установчим документам, до нього може бути застосовано адміністративно-господарську санкцію у вигляді скасування державної реєстрації цього суб'єкта та його ліквідації.

Згідно вимог ст. 46 Закону “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців” від 15.05.2003р. № 755-ІV підставою для постановлення судового рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця є неподання останнім протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

Оскільки відповідачем більше року не подається звітність, суд вважає, що позовні вимоги підставні та підлягають до задоволення.

Керуючись ст. 46 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців”, ст. ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд

постановив :

1. Позов задовольнити повністю.

2. Припинити підприємницьку діяльність фізичної особи - підприємця Підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_2).

3. Зобов'язати державного реєстратора провести дії, передбачені ст. 49 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців” та спрямовані на припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця Підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_2).

Заява про апеляційне оскарження постанови може бути подана протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову може бути подана протягом 20 днів після подання  заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                                                 Л. О. Черняк

          Суддя                                                             Черняк Л.О.