Рішення №385342

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

ПРО ЗАКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ


16.01.07 р.                     Справа № 23/436


За позовом: Управління Пенсійного фонду України у м. Дзержинську м. Дзержинськ

до відповідача: Державного відкритого акціонерного товариства ”Шахта” Новодзержинська” м. Дзержинськ

про стягнення 427 528, 58 грн.

Суддя Забарющий М.І.


Представники сторін:

від позивача: Горбунова М.П. за дов.

від відповідача: Гавриш О.О. за дов.          Позивач, управління Пенсійного фонду України у м. Дзержинську м. Дзержинськ звернувся до господарського суду Донецької області з адміністративним позовом про стягнення з відповідача, державного відкритого акціонерного товариства ”Шахта ”Новодзержинська” м. Дзержинськ, 427528,58грн. витрат на виплату та доставку пільгових пенсій.


Відповідач вимоги позивача не визнав.

Згідно ч.2 ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.


Відповідно до п.1 ч.1 ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.


Частинами 3 та 4 ст. 50 КАС України встановлено, що відповідачем в адміністративній справі є суб’єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено КАС України. Юридичні особи, які не є суб’єктами владних повноважень, можуть бути відповідачами лише за адміністративним позовом суб’єкта владних повноважень у встановлених випадках.

Частиною 4 ст. 50 КАС України встановлено перелік позовів, за якими юридичні особи, що не є суб’єктами владних повноважень, можуть бути відповідачами у справах за позовами суб’єктів владних повноважень, який на даний час є вичерпним, оскільки чинним законодавством не передбачено інших випадків подання суб’єктами владних повноважень адміністративних позовів до суб’єктів господарювання.


Державне відкрите акціонерне товариство ”Шахта” Новодзержинська” м. Дзержинськ не є суб’єктом владних повноважень.В даній справі між сторонами виник господарський спір щодо стягнення витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, розгляд якого не належить до компетенції адміністративних судів.


У зв’язку з викладеним суд закриває провадження у справі.


Суд роз’яснює позивачеві, що в даному випадку спір, який виник між сторонами, слід розглядати в порядку, передбаченому нормами Господарського процесуального кодексу України, тобто Вам слід звернутися до господарського суду Донецької області.


Відповідно до ч. 3 ст. 157 Кодексу адміністративного судочинства України повторне звернення з тією самою позовною заявою не допускається.


Керуючись ст.ст. 4, 17, 50, п.1 ч.1, ч.3 ст.157 Кодексу адміністративного судочинства України, судУ Х В А Л И В:          Закрити провадження у справі № 23/436 за адміністративним позовом управління Пенсійного фонду України у м. Дзержинську м. Дзержинськ до державного відкритого акціонерного товариства ”Шахта ”Новодзержинська” м. Дзержинськ про стягнення 427528,58грн. витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, у зв’язку з тим, що справу не належить розглядати у порядку адміністративного судочинства.


Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги в порядку, встановленому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.


Ухвала може бути оскаржена в порядку та в строки, встановлені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.


          

Суддя Забарющий М.І.