Рішення №388511

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

33001 м. Рівне, вул. Яворницького, 59

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

"24" січня 2007 р. Справа № 15/30

Господарський суд Рівненської області в складі головуючого судді

за участю

секретаря судового засідання Приходи О.В.

представників сторін:

від позивача –Пацула Т.Ф.(дов.№ 764/24-29 від 23.01.07 р.)

від відповідача –не з"явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Рівне справу

за позовом Державна податкова інспекція у Рівненському районі

до відповідача Фермерського господарства "Калина"

про припинення підприємницької діяльності

Статті 27, 29, 49, 51, 127 Кодексу адміністративного судочинства України роз'яснені.

В С Т А Н О В И В :

Державна податкова інспекція у Рівненському районі звернулася до господарського суду з позовом про припинення підприємницької діяльності відповідача через неподачу протягом більше року декларацій та інших документів звітності органам державної податкової служби.

Відповідач відзиву на позов та витребувані судом документи не подав, в судове засідання не з’явився. Поштовий конверт з судовою повісткою про час і місце розгляду справи повернувся до господарського суду з відміткою "за даною адресою адресата не знайдено"(а.с.15 ).

Відповідно до довідки Рівненської районної державної адміністрації Фермерське господарство "Калина" зареєстроване, як суб'єкт підприємницької діяльності - юридична особа за адресою: с.Сухівці Рівненського району (а.с.9).

Частиною 1 ст.40 КАС України передбачено, що особи, які беруть участь у справі, зобов"язані під час провадження у справі повідомляти суд про зміну місця проживання, перебування, роботи, служби, місцезнаходження. У разі неповідомлення про зміну адреси повістка надсилається їм за останньою адресою і ввжається врученою.

Таким чином, суд вважає можливим розглянути справу без участі відповідача за наявними матеріалами.

Заслухавши пояснення представника позивача, оцінивши наявні в матеріалах справи та досліджені в судовому засіданні докази, суд встановив наступне.

Відповідач зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності розпорядженням Рівненської райдержадміністраці № 92 від 30.03.1993 року і знаходиться за адресою:с.Сухівці Рівненського району. Більше одного року відповідач не подавав до органів державної податкової служби податкових декларацій та інших документів фінансової звітності, що підтверджується матеріалами справи. Заборгованість відповідача по сплаті обов'язкових платежів до бюджету відсутня. За результатами проведеного ДПІ обстеження встановлено, що суб"єкт господарювання за юридичною адресою не знаходиться, господарською діяльністю не займається.

Відповідно до п.п.2 п.1 ст.9 Закону України " Про систему оподаткування" , платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані в тому числі і подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації , бухгалтерську звітність та інші документи та відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів ( обов'язкових платежів).

Заяви відповідача про добровільне припинення державної реєстрації чи зміни юридичної адреси до реєструючого органу не надходило.

Позов обгрунтований і підлягає задоволенню на підставі ст.247 Господарського кодексу України, ст.ст. 33,38 Закону України " Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців".

Керуючись статтями 94, 159-163, 167 КАС України суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задоволити.

2. Припинити державну реєстрацію суб"єкта підприємницької діяльності (юридичної особи) - Фермерського господарства "Калина", ідентифікаційний код 22574776, який зареєстрований розпорядженням Рівненської райдержадміністрації № 92 від 30.03.1993 року і знаходиться за адресою:с.Сухівці Рівненського району.

3. Стягнути з суб"єкта підприємницької діяльності (юридичної особи) - Фермерського господарства "Калина", (ідентифікаційний код 22574776, с.Сухівці Рівненського району), в доход державного бюджету України - 3 грн. 40 коп. судового збору.

4. Постанову направити сторонам по справі, державному реєстратору Рівненської районної ради.

5.Виконавчі листи видати в порядку встановленому КАС України після набрання постановою законної сили.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного господарського суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарги подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.Суддя В.В.Коломис

Постанова підписана 29.01.2007 р.