Рішення №388519

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


"16" січня 2007 р.                                                    м.Рівне           

дата прийняття постанови                                                                                  місце прийняття

11:20 год.                                                                       Справа № 10/24

час прийняття постанови                                                                                                      номер справи

Господарський суд Рівненської області в складі головуючого судді Юрчука М.І. за участю секретаря судового засідання помічника судді Бережнюк В.В.


За участю представників сторін:

від позивача : представник Морозюк Р.І. довіреність № 119/01 від 13.02.06 р.

від відповідача : представник не з'явився

від органу прокуратури: прокурор відділу Кухта І.П.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом Прокурор Радивилівського району в інтересах держави, уповноваженим від імені якої виступає Пенсійний Фонд України в особі Управління Пенсійного фонду України у Радивилівському районі до відповідача Сільськогосподарський виробничий кооператив "Стир" про стягнення в сумі 4207 грн. 50 коп.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ :

Прокурор Радивилівського району звернувся, в порядку статті 60 Кодексу адміністративного судочинства України з метою захисту інтересів держави, до господарського суду Рівненської області, як суду адміністративної юрисдикції, з позовом про стягнення в сумі 4207 грн. 50 коп. з відповідача на користь Управління Пенсійного фонду України у Радивилівському районі - витрат на виплату та доставку пільгових пенсій.

Відповідач власної позиції з предмету спору не виклав, в судове засідання не з'явився, про день та час судового засідання повідомлений належним чином, що підтверджується поштовими повідомленнями, наявними у матеріалах справи.

Позивач надав пояснення, які повністю співпадають із позицією, яка викладена в позовній заяві.

Відповідач в судове засідання не з'явився, письмових клопотань про розгляд справи без його участі не надав, пояснень з приводу заявленого предмету спору не подав.

Судом досліджені письмові докази, наявні у матеріалах справи, які подані одночасно із позовною заявою. Нових доказів позивач суду не надавав.

Письмових клопотань від учасників судового процесу щодо здійснення технічної фіксації судового процесу не надходило. Протокол судового засідання складено відповідно до вимог Прикінцевих та перехідних положень КАСУ. Представникам сторін роз'яснено право заявляти відвід суду згідно ст.30 КАСУ, а також роз'яснено права та обов'язки, передбачені ст.ст.49, 51 цього Кодексу.

Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення представника органу прокуратури та позивача, дослідивши подані ними письмові докази як кожного окремо, так і в сукупності з урахування достатності та взаємного зв'язку, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, місцевий господарський суд,

ВСТАНОВИВ:

Відповідач - Сільськогосподарський виробничий кооператив "Стир" є платником внесків до пенсійного фонду, збору на обов'язкове державне пенсійне страхування.

Пункт 1 ст.2. Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" для юридичних осіб, незалежно від форми власності, бюджетних, громадських та інших установ та організацій, до об’єкту оподаткування відносить фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів "б"-"з" ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого ст.12 Закону України "Про пенсійне забезпечення".

Вимогами пункту 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003р. №1058-ІV встановлено, що після 01.01.2004 року зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, який діяв до набрання чинності цим Законом.

До 01 січня 2004 року діяв порядок покриття витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, відповідно до якого бюджетні, громадські, інші установи й організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи відшкодовують Пенсійному фонду 100 відсотків фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій до досягнення працівниками пенсійного віку (п.6.1 Інструкції /далі по тексту постанови - Інструкція/ про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженою Постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року N 21-1 та зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 6 січня 2004 р. за N 64/8663).

За даними позивача - Управління пенсійного фонду України у Радивилівському районі для працівників (громадян), які працювали у господарстві відповідача (його процесуального попередника) призначена і виплачується пільгова пенсія.

Дотримуючись вимог п.6.4 Інструкції, позивач на адресу відповідача надіслав розрахунок фактичних витрат на виплату і доставку пенсій на суму 4598,35грн., призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів "б"-"з" ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", згідно яких з січня по грудень 2006 року щомісячно, до 25 числа, відшкодуванню Пенсійному фонду підлягали суми пенсій, призначені на пільгових умовах працівникам відповідача. Розрахунок містить відомості про працівників (громадян), рік призначення пенсій, розмір призначеної пенсії.

Відповідач власною довідкою, яку направив до управління ПФ у Радивилівському районі, підтвердив факт роботи громадянки Пасєки Л.Л. у господарстві за період з 1977 року по 2002 рік.

Станом на 26.12.2006р. заборгованість відповідача по відшкодуванню витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до пункту "ж" ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" за період з 01.01.06р. по 31.12.2006р. становить 4207грн. 50коп., яка підтверджена довідкою Управління Пенсійного фонду України в Радивилівському районі №1643/07 від 26.12.06р.

В іншій частині суми, що становить різницю між сумою 4598,35грн. та 4207,5грн., ні прокурор, ні позивач позовних вимог не пред'вляють.

За таких обставин суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення в повному обсязі..

Керуючись статтями 160-163, 254, 258 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задоволити в повному обсязі

Присудити до стягнення з рахунку відповідача - Сільськогосподарський виробничий кооператив "Стир" (Березини,Радивилівський район, Рівненська область,35521, код ЄДРПОУ 30563734) на користь Управління Пенсійного фонду України у Радивилівському районі (вул. Почаївська 28,Радивилів,Рівненська область,35500, код ЄДРПОУ 25554590) витрати на виплату та доставку пільгових пенсій в сумі 4207 грн. 50 коп. Виконавчий лист видати після набрання, відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, постановою законної сили в порядку, визначеному частиною 1 статті 258 КАСУ.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного господарського суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення постанови, а в разі проголошення вступної та резолютивної частини - з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя М.І.Юрчук

Повний текст постанови підписано "16" січня 2007 р.