Рішення №388543

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

73000, м. Херсон, вул. Горького, 18

_____________________________________________________________________________

О К Р Е М А У Х В А Л А


"25" січня 2007 р. Справа № 6/157-Б-06

Господарський суд Херсонської області у складі судді Пригузи П.Д. розглянувши справу

за заявою: Державної податкової інспекції у м. Херсоні. вул. І Куліка, 143-А, м.Херсон

до: Житлово-експлуатаційного об'єднання Комсомольського району, ЄДРПОУ 05478752, вул. Куліша, 13, м. Херсон

про визнання банкрутом


в с т а н о в и в:


Справа про банкрутство порушена ухвалою суду від 09.08.2006р.

Постановою від 05.09.2006р. боржника визнано банкрутом, введено ліквідаційну процедуру та призначено ліквідатора.

Провадження у справі здійснюється за процедурою, особливості якої встановлені для відсутнього боржника, передбаченої ст.52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, далі Закон про банкрутство, т.я. боржник припинив свою діяльність, за місцем знаходження відсутні його керівні органи, майно та кошти відсутні, не звітує до податкового органу з 04.11.2002р. (а.с.25) на протязі більше 3 років та 9 місяців, що відповідно до ст.52 Закону є ознаками банкрутства.

Суд ухвалою від 09.08.2006р. залучив до участі у справі Херсонську міську раду та вимагав від неї надати відповідну інформацію та матеріали.

Наразі, суд вимагав від Херсонської міської ради: установчі документи (статут, довідку із ЄДРПОУ, свідоцтво про державну реєстрацію), відзив на заяву відповідно до п.3 ст.11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" з підтвердженням чи запереченнями щодо факту ненадання звітності, факту неплатоспроможності та розміру вимог кредитора; баланс підприємства на 01.08.2006р.; відомості про фінансовий та майновий стан підприємства; перелік дебіторів і кредиторів із зазначенням сум заборгованості; дані про заборгованість по заробітній платі; дані про всі наявні рахунки в банківських установах; відомості про місцезнаходження документів з фінансово-господарської діяльності; дані про керівника боржника та головного бухгалтера; у разі відсутності керівника надати суду пояснення щодо причини неприйняття радою чи уповноваженим нею органом рішення про призначення керівника; надати відомості про вирішення радою долі майнових активів, що знаходилися на балансі боржника та, у разі їх передачі третім особам, - відомості про володільців активів, в тому числі комплексу нерухомого майна в м. Херсоні по вул. Куліша, 13.

Рада не забезпечила участі в справі свого представника та не виконала вимог ухвал та постанови господарського суду.

Радою не повідомлено господарський суд про наявність будь-яких причин, які є перешкодою для виконання судових рішень.

Невиконання судових рішень є порушенням радою законодавства, яке підлягає усуненню. Суд зауважує, що відповідно до ст.4-5 ГК України господарські суди здійснюють правосуддя шляхом прийняття обов'язкових до виконання на усій території України рішень, ухвал, постанов. Також, відповідно до п.5 ст.83 ГПК України господарський суд, приймаючи рішення, має право стягувати в доход Державного бюджету України з винної сторони штраф у розмірі до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за ухилення від вчинення дій, покладених господарським судом на сторону.

Невиконання вимог рішень, ухвал, постанов господарських судів тягне відповідальність, встановлену цим Кодексом та іншими законами України.

Вказані недоліки в роботі Херсонської міської ради повинні бути виправлені із наданням витребуваних судом відомостей.

На підставі ст.90, 86 ГПК України, суд


у х в а л и в:


1.Цю окрему ухвалу направити до Херсонської міської ради для прийняття відповідних заходів для виправлення вказаних недоліків і виконання вимог господарського суду Херсонської області.


2.Відповідь з приводу зазначеного в цій ухвалі та прийнятих заходів надіслати до суду в строк до 15.02.2007р.          

          Суддя                     П.Д. Пригуза