Рішення №388595

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

73000, м. Херсон, вул. Горького, 18

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И

22.01.2007                                                                Справа №  10/305-ПН-06

Господарський суд Херсонської області у складі судді  Александрової Л.І. при секретарі Матирка М.Б., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу     

за позовом Чорнобаївської сільської Ради

до Приватного підприємця ОСОБА_1 

про усунення перешкод в користуванні приміщенням

за участю представників сторін:

від позивача: Соломахін С.В. - сільський голова; Микитась М.О. - представник;

від  відповідача: ОСОБА_1 - приватний підприємець;

В судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини рішення після закінчення розгляду справи.

Позивач просить усунути перешкоди в користуванні приміщенням площею 68 кв.м., розташованого за адресою АДРЕСА_1, шляхом виселення відповідача з вказаного приміщення.

Відповідач проти позову заперечує.

Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення представників сторін, суд 

в с т а н о в и в:

19.03.2001 року між Чорнобаївським ясла-садком та відповідачем укладено договір б/н, який затверджений Головою Чорнобаївської сільської ради, відповідно до умов якого перший передав в оренду відповідачу приміщення площею 68 кв.м., розташованого за адресою АДРЕСА_1. Спірне майно є власністю позивача у формі комунальної власності, що підтверджується свідоцтвом про право власності від 11.09.2003 р. (а.с. 12).

В договорі сторони визначили строк його дії з 19.03.2001 р. до 19.03.2006 р.

Відповідно до положень ч. 1 ст. 763 та ст. 17 Закону України "Про оренду державного чи комунального майна" і ст. 764 ЦК України договір найму укладається на строк, встановлений договором. Якщо наймач продовжує користуватися майном після закінчення строку договору найму, то, за відсутності заперечень наймодавця протягом одного місяця, договір вважається поновленим на строк, який був раніше встановлений договором.

Позивач  дотримався  вимог вищезазначених норм - листами НОМЕР_1 та НОМЕР_2 повідомив позивачу про припинення дії договору оренди.

Відповідач на повідомлення про припинення дії договору оренди направила позивачу лист від 15.05.2006 р. в якому повідомляла, що нею буде розглянута претензія позивача лише після вирішення на сесії Чорнобаївської сільської ради питання про викуп орендованого приміщення.

Відповідно до ст. 27 Закону України "Про оренду державного і комунального майна у разі закінчення строку дії договору оренди та відмови від його продовження, орендар зобов'язаний повернути орендодавцю об'єкт оренди, а відповідно до ч. 1 ст. 785 ЦК України у разі припинення договору найму наймач зобов'язаний негайно повернути наймодавцеві річ у стані, в якому вона була одержана, з урахуванням нормального зносу, або у стані, який було обумовлено в договорі.

Відповідач не повернув орендоване за договором приміщення, чим порушив права позивача володіти та користуватись спірним майном.

За таких обставин позовні вимоги підлягають задоволенню. 

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 44, 49, 82-85  Господарського процесуального кодексу України, суд

в и р і ш и в:

1. Позов задовольнити.

2. Виселити приватного підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_2, ід. код ІНФОРМАЦІЯ_1) із займаного під перукарню приміщення площею 68 кв.м., що розташоване в будинку АДРЕСА_1.

3. Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_2, ід. код ІНФОРМАЦІЯ_1) на користь Чорнобаївської сільської ради (вул. Жовтнева, 44, с. Чорнобаївка Білозерського району Херсонської області) код ЄДРПОУ 26347342 - 85 грн. витрат по сплаті державного мита та 118 грн. витрат по сплаті інформаційно-технічного забезпечення судового процесу.

4. Накази видати після набрання рішенням законної сили.

5. Копії даного рішення направити сторонам по справі. 

         Суддя                                                                                      Л.І. Александрова

Дата оформлення рішення відповідно

до вимог ст. 84 ГПК України 30.01.2007р.