Рішення №388637

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

73000, м.Херсон, вул. Горького, 18

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


30.01.2007 Справа № 9/7-АП-07

м.Херсон, зал судового засідання № 322, 12 год. 15 хв.

Господарськийсуд Херсонської області у складі судді Ребристої С. В. при секретарі Муравльовій Г.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом Управління Пенсійного фонду України в Верхньорогачицькому районі, смт.Верхній Рогачик Херсонської області

до Первомаївського сільського комунального господарства, с.Первомаївка Верхньорогачицького району Херсонської області

про стягнення 819 грн. 59 коп.

За участю представників сторін:

від позивача –Парасочка Л.Ф.- гол. спец.-юрисконсульт, дор. № 193/08 від 29.01.2007р.

від відповідача –не прибув

Суть спору: Позивач звернувся до суду з позовною заявою в якій просить стягнути з відповідача (Первомаївського сільського комунального господарства) заборгованість по страхових внесках на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі 819 грн. 59 коп.

Представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі та надав в судовому засіданні заяву в якій просить суд зменшити суму позовних вимог на 173 грн. 00 коп., у зв’язку зі сплатою відповідачем частини боргу і стягнути з Первомаївського сільського комунального господарства заборгованість в сумі 646 грн. 59 коп. Дана заява прийнята судом до розгляду.

Відповідач в судове засідання не прибув, але надіслав відзив на позову заяву в якому проти позову заперечує та повідомив суд про те, що заборгованість перед позивачем частково погашена в сумі 173 грн. 00 коп. і просить розглянути справу без його участі.

За таких обставин розгляд справи здійснюється за наявними в ній доказами відповідно до ч. 6 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши представника позивача, суд

В С Т А Н О В И В:

Згідно положень ст. 1 та ст. 5 Закону України “Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003р. № 1058-ІУ, який набрав чинності з 01.01.2004р., порядок стягнення заборгованості за страховими внесками визначається виключно цим Законом і поширюється на суми боргу по страхових внесках, який виник, як до, так і після 01.01.2004р.

Відповідно до вимог п.4 ст. 18 Закону України “Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування” страхові внески не включаються до складу податків, інших обов’язкових платежів, що складають систему оподаткування. На ці внески не поширюється податкове законодавство.

Первомаївське сільське комунальне господарство є платником страхових внесків на загальнообов’язкове державне страхування до управління Пенсійного фонду України у Верхньорогачицькому районі.

Станом на 30.11.2006р. борг по страховим внескам перед ПФУ становить 819 грн. 59 коп., що підтверджується розрахунком страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за вересень-жовтень 2006р. підписані керівником та головним бухгалтером відповідача (арк.справи №4-5) та розрахунком заборгованості по страхових внесках на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування (арк. справи № 6).

Відповідно до норм Закону України “Про загальнобов”язкове державне пенсійне страхування” перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням коштів на оплату праці, незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.

Відповідно до ст. 5 Закону України “Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування” цей Закон регулює відносини, що виникають між суб’єктами системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування. Дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на ці відносини лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що не суперечить цьому Закону.

          Ст. 106 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” встановлено відповідальність страхувальників.

Позивачем на підставі ст. 51 Кодексу адміністративного судочинства України подано заяву в якій він просить суд зменшити суму позовних вимог на 173 грн. 00 коп., у зв’язку зі сплатою відповідачем частини боргу і стягнути з Первомаївського сільського комунального господарства заборгованість в сумі 646 грн. 59 коп. Дана заява прийнята судом до розгляду.

Дослідивши матеріали справи суд дійшов висновку про обгрунтованість позовних вимог і визнав їх такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі –646 грн. 59 коп.

          В судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови та повідомлено представника позивача про час і місце виготовлення постанови суду в повному обсязі.

          На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 71, 94, 158, 160-163, 167, п. 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ :

1.          Визначити ціну позову в сумі 646 грн. 59 коп.

2.          Позов задовольнити повністю.

3.          Стягнути з Первомаївського сільського комунального господарства, Херсонська область, Верхньорогачицький район, с.Первомаївка, вул. Гагаріна, 2 (р/рахунок 260005614 в Херсонській ОД АППБ “Аваль”, МФО 352093, код 30955378) на користь Управління Пенсійного фонду України у Верхньорогачицькому районі, Херсонська область, смт. Верхній Рогачик, провул. Поштовий, 3 (р/рахунок 25600301375 в Великолепетиському відділенні ВАТ “Ощадбанк” № 3140, МФО 342081, код 21295034) заборгованість по страхових внесках на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі 646 грн. 59 коп.


Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано набирає законної сили після апеляційного розгляду справи.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України –з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.Суддя С.В. Ребриста


Постанову складено у повному обсязі 31.01.2007р.