Рішення №388642

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

73000, м.Херсон, вул. Горького, 18

_____________________________________________________________________________ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


"10" січня 2007 р. Справа № 12/2-Б-07

Господарський суд Херсонської області у складі судді Пінтеліна Т.Г., при секретарі Чернявській О.П., розглянувши справу

за заявою: Державної податкової інспекції у Білозерському районі Херсонської області

до: Селянського (фермерського) господарства "Азімут" вул.Радянська, 34 с.Токарівка Білозерського району Херсонської області, код ЄДРПОУ 21307530

про визнання банкрутом

за участю представників:

від кредитора: - Байк Н.В. дов. № 7/10-007 від 09.01.2007 року ДПІ у Білозерському районі

від боржника : не прибули


СУТЬ СПРАВИ : кредитор подав заяву, в якій просить визнати боржника банкрутом за вимогами ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, оскільки боржник перед податковою інспекцією не звітує, за юридичною адресою не значиться, та має податкову заборгованість перед бюджетом по фіксованому сільськогосподарському податку в сумі 784грн. 72коп. До заяви додано копії установчих документів та інших документів, що підтверджують наявність податкової заборгованості боржника, акт про відсутність боржника за адресою.

Боржник витребуваних судом документів, відзиву на заяву кредитора та свого представника для участі в судовому засіданні не направив. Натомість до суду повернулась ухвала суду з відміткою пошти про відсутність боржника за юридичною адресою.

Представник кредитора в засідання прибув та підтримав свої позовні вимоги, а також надав додаткову інформацію по справі.

Розглянувши наявні в справі матеріали, заслухавши представника кредитора, суд


в с т а н о в и в:


Боржник зареєстрований в якості суб”єкта підприємницької діяльності, свідоцтво про державну реєстрацію від 02.02.1998р. (а.с.16 ) та є платником встановлених законом податків та зборів, взятий на податковий облік. Згідно довідки Херсонського обласного статуправління, боржника внесено до Єдиного державного реєстру підприємств, код ЄДРПОУ 21307530 (а.с.13).

За відповідною заявою кредитора порушено справу про банкрутство боржника за правилами ст.52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, оскільки боржник перед податковою інспекцією не звітує, за юридичною адресою не значиться, та має податкову заборгованість в сумі 784грн. 72коп.

До суду надійшли відповіді від інспекції Держтехнагляду по Білозерському районі (№264 від 18.12.2006р.) про відсутність сільськогосподарської техніки за боржником, від ХДБТІ (№1275 від 18.12.06р.) про відсутності нерухомості за боржником, від Херсонського обласного сектору з питань банкрутства ( №09-01/11 від 09.01.07р.) про призначення ліквідатором по справі арбітражного керуючого.

В процесі дослідження наданих матеріалів виявлено факти, що свідчать про відсутність боржника та його керівних органів за їх місцезнаходженням, ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності.

Згідно статті 209 Господарського кодексу України, у разі нездатності суб'єкта підприємництва після настання встановленого строку виконати свої грошові зобов'язання перед іншими особами або державою інакше як через відновлення його платоспроможності, цей суб'єкт відповідно до частини четвертої статті 205 цього Кодексу визнається неспроможним.

Нездатність боржника відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів інакше як через застосування визначеної судом ліквідаційної процедури вважається банкрутством.

Також ініціюючий кредитор клопоче перед судом про призначення ліквідатором по справі Марченко Сергія Олександровича. Суд проти його призначення не заперечує.

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 22 –34, 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, ст.ст. 209 –215 Господарського кодексу України, суд -

п о с т а н о в и в:


1.Визнати Селянське (фермерське) господарство "Азімут" вул.Радянська, 34 с.Токарівка Білозерського району Херсонської області, код ЄДРПОУ 21307530 банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру строком на 2 місяці, до 10.03.2007року.


2. Призначити ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Марченка Сергія Олександровича (ліц. АБ №216928 від 14.04.2005р. адреса: м.Херсон 73000 Головпоштампт а/скр 9) та зобов”язати його здійснити повноваження ліквідатора згідно ст.ст. 25 –34 Закону, щомісяця надавати повні звіти суду та кредиторам, до 10.03.2007р. подати суду звіт та ліквідаційний баланс боржника згідно ст. 32 Закону.


3. Припинити повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, припинити повноваження власників майна банкрута.


4.Постанову надіслати боржнику, ДПІ у Білозерському районі, ліквідатору Марченку С.О., Білозерській райдержадміністрації (державному реєстратору), Херсонському обласному сектору з питань банкрутства.


          Суддя Т.Г. Пінтеліна7прим.