Рішення №390169

ЛУГАНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

м. Луганськ, вул. Коцюбинського, 2

____________________________________________________________________________________П О С Т А Н О В А

Іменем України

09.01.2007 року Справа № 14/475пн-ад

Луганський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:


головуючого                                                  Лазненко Л.Л.

суддів                                                            Журавльової Л.І.

                                                                      Перлова Д.Ю.

секретар

судового засідання           Чернікова Я.В.


за участю представників сторін:

від позивача:                                         Баранов П.В., державний податковий                               інспектор юридичного відділу,

                                                                      довіреність № 10897/10-25 від                                         07.12.2006;

          

від відповідача:                                         компетентний та повноважний                                         представник не прибув;

розглянув у відкритому

судовому засіданні матеріали

апеляційної скарги                              Державної податкової інспекції у                                         м.Красний Луч, м.Красний Луч                                         Луганської області

на постанову          

господарського суду           Луганської області

від                                                             16.10.2006

у справі                                                   № 14/475пн-ад

                                                                      (суддя Лісовицький Є.А.)


за позовом                                                   Державної податкової інспекції у                                         м.Красний Луч, м.Красний Луч                                         Луганської області


до відповідача                                         Товариства з обмеженою                                                   відповідальністю "Енергомаш",                                         м.Красний Луч Луганської області


про                                                             визнання установчих документів                                         недійсними та припинення юридичної                               особиВ С Т А Н О В И В:Державна податкова інспекція у м.Красний Луч Луганської області звернулась до господарського суду Луганської області з позовом про визнання недійсними статутних документів Товариства з обмеженою відповідальністю "Енергомаш", м.Красний Луч Луганської області та припинення юридичної особи відповідача по справі.

Постановою господарського суду Луганської області від 16.10.2006 по справі № 14/475пн-ад (суддя Лісовицький Є.А.) у задоволенні позову повністю відмовлено з посиланням на відсутність у позивача повноважень, обумовлених Законом України "Про державну податкову службу в Україні", на звернення з позовною вимогою про визнання недійсними статутних документів, а також невизначенням діючим законодавством України підстав визнання недійсними статутних документів, як смерть його засновника.

Позивач у справі, не погодившись з висновком суду першої інстанції, звернувся до Луганського апеляційного господарського суду з заявою № 9522/10-25 від 25.10.2006 про апеляційне оскарження постанови господарського суду Луганської області від 16.10.2006 по справі № 14/475пн-ад, а потім - з апеляційною скаргою № 10221/10-25 від 16.11.2006.

За доводами апеляційної скарги згадана постанова суду першої інстанції прийнята з неправильним застосуванням норм матеріального та процесуального права, а зроблені в ній висновки не відповідають обставинам справи.

З такого заявник апеляційної скарги просить скасувати постанову господарського суду Луганської області від 16.10.2006 по справі № 14/475пн-ад та прийняти нову.

Розпорядженням голови Луганського апеляційного господарського суду від 22.11.2006 для розгляду апеляційної скарги Державної податкової інспекції у м.Красний Луч від 16.11.2006 на постанову господарського суду Луганської області від 16.10.2006 у справі № 14/475пн-ад, керуючись ст.28 Закону України „Про судоустрій України”, призначено судову колегію у складі: Лазненко Л.Л. –суддя –головуючий, Перлов Д.Ю. - суддя, Якушенко Р.Є. –суддя.

Ухвалою судової колегії Луганського апеляційного господарського суду від 27.11.2006 відкрито апеляційне провадження по справі № 14/475пн-ад, розпочата підготовка до апеляційного розгляду, сторонам у справі надіслані копії ухвали, інформації про їх права та обов’язки.

Ухвалою судової колегії Луганського апеляційного господарського суду від 07.12.2006, після закінчення підготовки вказаної справи до апеляційного розгляду, апеляційна скарга призначена до розгляду.

Учасники судового процесу по справі, направленими судом другої інстанції повістками-викликами, сповіщені, що розгляд скарги відбудеться 09.01.2007, у вказаний час в приміщенні Луганського апеляційного господарського суду за вказаною адресою.

          Розпорядженням голови Луганського апеляційного господарського суду від 05.01.2007, керуючись ст.28 Закону України „Про судоустрій України”, ст.ст.24, 26 Кодексу адміністративного судочинства України, у зв'язку з хворобою судді Якушенко Р.Є. здійснено заміну: виключено із складу колегії суддів по розгляду апеляційної скарги у справі № 14/475пн-ад суддю Якушенко Р.Є. та введено до складу колегії суддю Журавльову Л.І.

Відповідач у справі не скористався своїм правом участі в судовому засіданні 09.01.2007, про час, місце, день розгляду апеляційної скарги сповіщений судом другої інстанції належним чином рекомендованою кореспонденцією (повідомлення № 277046 про вручення поштового відправлення приєднано до справи).

Заперечення на апеляційну скаргу відповідачем у справі суду не представлено.

Судова колегія, з урахуванням думки апелянта, визначила, що вищевикладені обставини не перешкоджають перегляду оскарженої постанови місцевого господарського суду.

Розглянув в судовому засіданні апеляційну скаргу по адміністративній справі, обговорив доводи апеляційної скарги, перевірив юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, судова колегія вважає, що апеляційна скарга по справі підлягає задоволенню, а постанова господарського суду Луганської області від 16.10.2006 по справі № 14/475пн-ад скасуванню з наступних обставин.

Як вбачається з матеріалів справи, досліджених судом першої інстанції, відповідач зареєстрований виконавчим комітетом Краснолуцької міської ради 20.06.2003, йому присвоєно ід.код 32536765, про що видано свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи (номер запису 13801050003000138). Відповідно до статуту підприємства (нова редакція - державна реєстрація змін до установчих документів була проведена виконавчим комітетом Краснолуцької міської ради 21.07.2005 про що зроблено запис № 13801050003000138), засвідченого приватним нотаріусом Краснолуцького нотаріального округу Луганської області 16.07.2005 Алейніковим М.В. та зареєстрованим в реєстрі за № 3149, єдиним засновником та учасником товариства є громадянин України Хорунженко Віктор Миколайович, згідно статутних документів місцем знаходження підприємства є: вул.Лінейна, 21, м.Красний Луч, Луганська область.

08.08.2005 засновник підприємства відповідача помер і це стало підставою для звернення позивача з позовом про визнання недійсним статутних документів Товариства з обмеженою відповідальністю "Енергомаш", м.Красний Луч Луганської області.

Судова колегія погоджується з висновком місцевого господарського суду з посиланням на п.11 ст.10 Закону України "Про державну виконавчу службу в Україні", а також на непередбачення чинним законодавством такої підстави, як смерть засновника, для задоволення позову про визнання недійсними статутних документів підприємства.

Понад з цим, судом першої інстанції зовсім не досліджувалось питання щодо заявленої позивачем у справі вимоги про припинення юридичної особи відповідача, згідно з п.2 ст.38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб - підприємців" № 755 від 15.05.2003.

Судовою колегією встановлено, що відповідно Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців від 25.07.2006 № 380/11 (а.с.27) Товариство з обмеженою відповідальністю "Енергомаш", м.Красний Луч Луганської області, ід.код 32536765 зареєстровано за юридичною адресою: Луганська область, м.Красний Луч, вул.Лінейна, 21.

Позивачем у справі документально підтверджено суду, що за вказаною юридичною адресою підприємство відповідача не знаходиться (акт № 4610/7/26-1216 від 10.08.2006, який міститься в матеріалах справи (а.с.4), та був у наявності на час розгляду місцевим господарським судом спору по справі).

Про відсутність юридичної особи - відповідача за вказаним її місцезнаходженням зроблений відповідний запис у Єдиному державному реєстрі та ці обставини, згідно до п.п.5 п.2 ст.38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб - підприємців", є правовою підставою для припинення юридичної особи - Товариства з обмеженою відповідальністю "Енергомаш", м.Красний Луч Луганської області, тобто задоволення позову по справі № 14/475пн-ад в цій частині.

Позивачем не доведені обставини стосовно вимоги щодо визнання недійсними статутних документів вказаного підприємства, з того апеляційна інстанція вважає, що вимога з цього питання заявлена безпідставно та задоволенню не підлягає.

Таким чином, позов у справі судовою колегією визначається обґрунтованим тільки в частині вимоги про припинення юридичної особи.

Питання щодо судових витрат не вирішується, оскільки заявником апеляційної скарги не сплачувався судовий збір при наявності пільг, обумовлених Декретом Кабінету Міністрів України „Про державне мито” № 7-93 від 21.01.1993.

У судовому засіданні 09.01.2007 були оголошені лише вступна та резолютивна частини даної постанови.

Повний текст постанови виготовлений протягом п’яти днів з дня закінчення розгляду справи.

Керуючись ст. ст. 17, 71, 94, 167, 195, 196, п.3 ч.1 ст.198, п.1 ч.1 ст.202, ч.2 ст.205, ст.ст.207, 254, п.6 Розділу VІІ „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, Луганський апеляційний господарський суд у складі колегії суддівП О С Т А Н О В И В:1. Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м.Красний Луч Луганської області № 10221/10-25 від 16.11.2006 на постанову господарського суду Луганської області від 16.10.2006 у справі № 14/475пн-ад задовольнити.


2. Постанову господарського суду Луганської області від 16.10.2006 у справі № 14/475пн-ад (суддя Лісовицький Є.А.) скасувати.


3. Позов задовольнити частково.


4. Припинити юридичну особу Товариства з обмеженою відповідальністю "Енергомаш", вул.Лінейна, 21, м.Красний Луч, Луганська область, ід.код 32536765, нова редакція статуту якого зареєстрована виконавчим комітетом Краснолуцької міської ради 21.07.2005 (запис № 13801050003000138), засвідчена приватним нотаріусом Краснолуцького нотаріального округу Луганської області 16.07.2005 Алейніковим М.В. та зареєстрована в реєстрі за № 3149.


5. У задоволенні решти позову відмовити.


Відповідно до ч.5 ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку згідно ч.2 ст.212 Кодексу адміністративного судочинства України протягом одного місяця після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до адміністративного суду касаційної інстанції.Головуючий суддя                                                            Л.Л.ЛазненкоСуддя                                                                                Л.І.ЖуравльоваСуддя Д.Ю.Перлов