Рішення №390183

 

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

43010, м. Луцьк, пр. Волі, 54 а

             

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

"30" січня 2007 р.

Справа № 5/13-70А.

за позовом Прокурора Горохівського району в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Горохівському районі

до Підприємця ОСОБА_1

про припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця

                                                                                  Суддя  Слупко В.Л.

За участю представників сторін:

від позивача: Савотюк Б.Я. -держ.подат.інспектор (дов.№7 від 20.01.2007р.)

В судовому засіданні взяв участь прокурор відділу представництва облпрокуратури Манзій П.П.

Суть спору: Прокурор Горохівського району просить припинити підприємницьку діяльність Підприємця ОСОБА_1 з тих підстав, що він більше року не подає органам державної податкової служби податкової звітності. Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала.

Відповідач у своєму клопотанні від 25.01.2007р. проти позовних вимог не заперечує, а тому просить справу розглянути за його відсутності..

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача та прокурора, суд встановив наступне:

Підприємець ОСОБА_1 відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію зареєстрований в якості суб'єкта підприємницької діяльності 19.11.2003р., про що зроблено запис в журналі реєстраційних справ за НОМЕР_1.

Відповідач, згідно довідки ДПІ в Горохівському районі НОМЕР_2, взятий на податковий облік і є платником податків з 19.11.2003р. за НОМЕР_3, ідентифікаційний номер -НОМЕР_4.

Відповідно до ст.9 Закону України “Про систему оподаткування” платники податків і зборів ( обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням та сплатою податків і зборів( обов'язкових платежів).

Згідно довідки НОМЕР_5 відповідач з  2005 року податкової звітності в податковий орган не подавав (остання декларація про доходи за 2005 рік подана 10.02.2005р.).

Як вбачається із довідки Державної податкової інспекції в Горохівському районі НОМЕР_6. Підприємець ОСОБА_1. станом на 04.12.2006р. заборгованості зі сплати податків, зборів та інших обов'язкових платежів не має.

Відповідно до п. 3, ч. 2 ст. 46 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців” від 15.05.2003р. підставою для постановлення судового рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

Оскільки відповідач не подає податкової звітності більше року (з 2005р.), позовна вимога підставна і підлягає до задоволення.

Керуючись Законом України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців”, ст.ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд, -

постановив :

1.Припинити підприємницьку діяльність фізичної особи-підприємця ОСОБА_1: АДРЕСА_1; ідентифікаційний номер -НОМЕР_4.

2. Зобов'язати державного реєстратора вчинити дії, передбачені ст. 38 Закону України “ Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців”.

Постанову може бути оскаржено у строк і порядку, передбачені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя                                                                                                        В.Л.Слупко