Рішення №390197

ЛУГАНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

м. Луганськ, вул. Коцюбинського, 2

____________________________________________________________________________________

У Х В А Л А

16.01.2007 року Справа № 16/490


Луганський апеляційний господарський суд колегією суддів у складі:

головуючого судді           Бородіної Л.І.

суддів           Журавльової Л.І.

                                                   Перлова Д.Ю.


Склад судової колегії призначений розпорядженням голови Луганського апеляційного господарського суду від 30.11.2006.

При секретарі

судового засідання           Михайличенко Д.В.

та за участю представників сторін:

від позивача                      не прибув

від відповідача не прибув


Розглянувши

апеляційну скаргу           Державного підприємства

„Попаснянський вагоноремонтний завод”,

          м.Попасна Луганської області

на рішення

господарського суду           Луганської області

          від 10.11.2006

у справі                     № 16/490 (суддя Шеліхіна Р.М.)

          

за позовом           Державного підприємства

„Попаснянський вагоноремонтний завод”,

          м.Попасна Луганської області

                                                  

до відповідача Державної виконавчої служби Луганської області

                                                  в особі відділу примусового виконання рішень

                                                  ДВС, м.Луганськ

про стягнення 1538 грн. 40 коп.

          


Рішенням господарського суду Луганської області від 10.11.2006 у справі № 16/490 (суддя Шеліхіна Р.М.) відмовлено у задоволенні позову Державного підприємства (ДП) „Попаснянський вагоноремонтний завод”, м.Попасна Луганської області до Державної виконавчої служби Луганської області в особі відділу примусового виконання рішень ДВС (ДВС Луганської області в особі ВПВР ДВС), м.Луганськ про стягнення суми виконавчого збору у розмірі 1564 грн. 08 коп., надмірно стягнутої відповідачем.

          Рішення суду з посиланням на частину 2 статті 86 Закону України „Про виконавче провадження”, статті 16, 1174, 1175 Цивільного кодексу України (далі –ЦК України), Інструкцію про проведення виконавчих дій, затверджену наказом Міністерства юстиції України від 15.12.1999 № 74/5 мотивоване безпідставністю та необгрунтованістю позовних вимог, оскільки дії посадових та службових осіб відповідача при вчиненні виконавчих дій не є предметом розгляду у господарських судах України (з урахуванням правил статей 1, 2, 12, 21 Господарського процесуального кодексу України). Позивач має право оскаржувати дії органу державної виконавчої служби в порядку статті 121-1 Господарського процесуального кодексу України. Дії відповідача щодо стягнення виконавчого збору з позивача не визнані незаконними і здійснювались на підставі чинного процесуального документу.


ДП „Попаснянський вагоноремонтний завод” (позивач у справі) не погодилось з рішенням господарського суду та подало апеляційну скаргу, в якій просить скасувати рішення господарського суду Луганської області від 10.11.2006 у справі № 16/490 через неповне з”ясування обставин, що мають значення для справи, порушення норм матеріального і процесуального права та прийняти нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги.

В обгрунтування апеляційної скарги заявник вказує, що в ході виконання наказу Господарського суду Луганської області від 09.02.2004 № 8/519 про стягнення з ДП „Попаснянський вагоноремонтний завод” на користь ТОВ „Азовмашсервіс” 762352 грн. 46 коп. відповідачем проведено утримання виконавчого збору з порушенням вимог частини 1 статті 46 Закону України „Про виконавче провадження”, оскільки фактично стягнуто на користь стягувача 620675 грн. 38 коп. боргу, а виконавчого збору - 63631 грн. 59 коп., тобто суму, яка є більшою ніж 10% від фактично стягнутої суми.

Позивач двічі звертався до суду з клопотаннями про зупинення розгляду справи до розгляду касаційної скарги ДВС Луганської області у Вищому господарському суді України та скарги ДП „Попаснянський вагоноремонтний завод”, поданої у порядку статті 121-2 Господарського процесуального кодексу України, що розглядається господарським судом Луганської області, для повного та всебічного розгляду даної справи, але ці клопотання не прийняті судом до уваги.


ДВС Луганської області в особі ВПВР ДВС (відповідач у справі) заперечує проти доводів апеляційної скарги, просить рішення господарського суду залишити без змін, апеляційну скаргу –без задоволення.


Позивач телеграмою від 11.01.2007 просить відкласти розгляд справи у зв”язку з неможливістю забезпечити участь представника у судове засідання.


Розглянувши матеріали справи та зважаючи на те, що сторони не забезпечили участі представників у судове засідання, судова колегія вважає за неможливе розглянути апеляційну скаргу в даному судовому засіданні, у зв”язку з чим клопотання позивача підлягає до задоволення та розгляд скарги слід відкласти.


На підставі викладеного, керуючись ст.ст.77, 86, 87, 99, Господарського процесуального кодексу України, Луганський апеляційний господарський судУ Х В А Л И В :


1.          Розгляд апеляційної скарги відкласти на 30.01.2007 о 16 год. 30 хв.


2. Розгляд апеляційної скарги відбудеться у приміщенні Луганського апеляційного господарського суду за адресою: м. Луганськ, вул.Коцюбинського, 2, 6-й поверх, кімн. № 606.
Головуючий суддя Л.І.Бородіна


Суддя Л.І.ЖуравльоваСуддя Д.Ю.Перлов
Надруковано 4 примірника:

1-          до справи

2-          позивачу

3-          відповідачу

4-          до наряду


Внесено