Рішення №390214

ЛУГАНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

м. Луганськ, вул. Коцюбинського, 2

____________________________________________________________________________________

У Х В А Л А

Іменем України

16.01.2007 року Справа № 10/658ад


Луганський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:


головуючого                               Журавльової Л.І.

суддів                                        Бородіної Л.І.

                                                  Перлова Д.Ю.


При секретарі            Шабадаш Д.С.                    

За участю представників

сторін:

від позивача: Чернявська Т.І., головний державний

податковий інспектор з юридичної роботи,

довіреність №5/21-130 від 09.01.07;

          

від відповідача: повноважний представник у судове

засідання не прибув;

          

від третьої особи: повноважний представник у судове

засідання не прибув;

розглянувши

апеляційну скаргу          Приватного підприємства „Торговий дім „Север”, смт.Чорнухіне Перевальського району Луганської області

на постанову          

господарського суду          Луганської області

від          21.11.06

у справі          №10/658ад (суддя Мінська Т.М.)


за позовом          Регіонального управління Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом

підакцизних товарів ДПА України в

Луганській області, м.Луганськ


до відповідача          Приватного підприємства „Торговий дім „Север”, смт.Чорнухіне Перевальського району Луганської області


за участю третьої особи Алчевської об”єднаної державної податкової інспекції


про          стягнення 3400 грн. 00 коп.

В С Т А Н О В И В:


Регіональне управління Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів ДПА України в Луганській області звернулось до господарського суду Луганської області з позовом до Приватного підприємства „Торговий дім „Север” за участю третьої особи Алчевської об”єднаної державної податкової інспекції про стягнення з відповідача фінансової санкції у розмірі 3400 грн. 00 коп.

Господарський суд Луганської області постановою від 21.11.06 у справі №10/658ад (суддя Мінська Т.М.) позов задовольнив повністю.

Стягнув з Приватного підприємства "Торговий дім "Север" в доход Державного бюджету України фінансові санкції в сумі 3400 грн.

Постанова господарського суду Луганської області мотивована наступним.

Відповідач не заперечує факт роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензії, але вказує, що на даний час Вищим адміністративним судом України розглядається справа про визнання протиправними дій позивача про відмову у видачі ліцензії.

Згідно абзацу 5 частини 2 ст. 17 Закону №481 до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі:

оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.

Згідно частини 5 ст. 17 Закону №481 у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування штрафних санкцій сума штрафу стягується на підставі рішення суду.

Пунктом 10 Постанови Кабінету Міністрів України від 2 червня 2003 року №790 “Про затвердження Порядку застосування фінансових санкцій”, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (надалі –Постанова №790) встановлено, що у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.

Доводи відповідача стосовно розгляду справи про визнання протиправними дій позивача про відмову у видачі ліцензії відхилено судом, оскільки до вирішення спірних правовідносин і видачі ліцензії суб’єкт господарювання не має права здійснювати роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензії.

          Не погодившись з постановою господарського суду Луганської області від 21.11.06 у справі №10/658ад Приватне підприємство „Торговий дім „Север” звернулось до Луганського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою №125 від 01.12.06, якою просить скасувати постанову господарського суду Луганської області.

В обгрунтування апеляційних вимог заявник посилається на відмову Регіонального управління Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів ДПА України у Луганській області видати відповідачу ліцензії на право торгівлі підакцизними товарами.

Регіональне управління Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів ДПА України у Луганській області запереченням на апеляційну скаргу №6/21-130 від 09.01.07 просить залишити апеляційну скаргу Приватного підприємства „Торговий дім „Север” без задоволення, постанову господарського суду Луганської області від 21.11.06 у справі №10/658ад залишити без змін.

Позивач зазначає що, на підставі акту перевірки ДПА у Луганській області від 08 квітня 2006 року №12320123/2340 РУ ДААК ДПА України у Луганській області було прийняте рішення від 11 травня 2006 року №1200081206-21 про застосування фінансових санкцій до Приватного підприємства „Торговий дім „Север” у розмірі:

1700 грн. за роздрібну торгівлю алкогольними напоями без наявності ліцензії;

1700 грн. за роздрібну торгівлю тютюновими виробами без наявності ліцензії.

У разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду (п.10 Порядку застосування фінансових санкцій передбачених статтею 17 Закону України „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”.)

У зв”язку з невиконанням Приватним підприємством „Торговий дім „Север” рішення РУ ДААК ДПА України у Луганській області про застосування фінансових санкцій від 11 травня 2006 року №1200081206-21, Регіональне управління звернулося до суду з позовом про примусове стягнення застосованих санкцій. У зв”язку з невиконанням відповідачем рішення про застосування фінансових санкцій, сума санкцій була стягнута судом.

Розпорядженням голови Луганського апеляційного господарського суду від 06.12.06 у справі №10/658ад для розгляду апеляційної скарги Приватного підприємства „Торговий дім „Север” на постанову господарського суду Луганської області від 21.11.06 у справі №10/658ад призначено судову колегію у складі: Журавльова Л.І. –суддя –головуючий, Бородіна Л.І. –суддя, Перлов Д.Ю. –суддя.

Ухвалою від 21 грудня 2006 року у справі №10/658ад порушено апеляційне провадження за апеляційною скаргою, справа призначена до розгляду на 16.01.07.

Сторони у справі належним чином повідомлені про час, дату і місце розгляду скарги.

Розглянувши матеріали справи, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом при винесенні постанови норм матеріального та процесуального права, судова колегія дійшла висновку, що апеляційна скарга Приватного підприємства „Торговий дім „Север” залишається без задоволення, постанова господарського суду від 21.11.06 у справі №10/658ад - без змін з наступних підстав.

08.04.06 працівниками ДПА у Луганській області на підставі посвідчень від 07.04.06 №№ 86, 87, 88 проведено перевірку господарської одиниці –кафе „Плазма”, розташованого за адресою: м. Луганськ, вул. Ватутіна, 1а, що належить Приватному підприємству "Торговий дім "Север" (відповідачу у справі), про що складено акт №12320123/2340.


Актом перевірки встановлено, що в кафе здійснюється торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій, що відповідачем не спростовується.

На підставі даного акту перевірки Регіональним управлінням Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів ДПА України в Луганській області (позивач у справі) прийнято рішення №1200081206-21 від 11.05.06 про застосування до ПП "Торговий дім "Север" (відповідача ) згідно абзаців 5 ч. 2 ст. 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" №481/95-ВР від 19.12.95 (далі –Закон №481) штрафних санкцій, в сумі 1700 грн. - за роздрібну торгівлю алкогольними напоями без наявності ліцензії, 1700 грн. - за роздрібну торгівлю тютюновими виробами без наявності ліцензії.

Дане рішення не скасовано і не визнано недійсним у встановленому порядку та надіслано відповідачу рекомендованою кореспонденцією та вручено 19.05.06.

Згідно абзацу 5 частини 2 ст. 17 Закону №481 до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі:

оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.

Згідно частини 5 ст. 17 Закону №481 у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування штрафних санкцій сума штрафу стягується на підставі рішення суду.

Пунктом 10 Постанови Кабінету Міністрів України від 2 червня 2003 року №790 “Про затвердження Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (надалі –Постанова №790) встановлено, що у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.

Місцевим господарським судом вірно відхилено доводи відповідача стосовно розгляду справи Вищим адміністративним судом України про визнання протиправними дій позивача про відмову у видачі ліцензії та зазначено, що до вирішення спірних правовідносин і видачі ліцензії суб’єкт господарювання не має права здійснювати роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензії.

За таких обставин, господарським судом Луганської області обгрунтовано позов задоволено повністю.


На підставі викладеного, судова колегія дійшла висновку про те, що доводи заявника скарги спростовуються наявними в матеріалах справи доказами, постанова господарського суду відповідає чинному законодавству і скасуванню не підлягає.

          Керуючись ст.ст. 160, 195, 196, п. 1 ч.1 ст. 198, ст. 200, п. 1 ч.1 ст. 205, ст.ст. 206, 254, п. 6 р. 7 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, Луганський апеляційний господарський суд


У Х В А Л И В:


1. Апеляційну скаргу Приватного підприємства „Торговий дім „Север” на постанову господарського суду Луганської області від 21.11.06 у справі №10/658ад залишити без задоволення.


2. Постанову господарського суду Луганської області від 21.11.06 у справі №10/658ад залишити без змін.


3. Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення.


Ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку у місячний строк до Вищого адміністративного суду України.


Головуючий                                          Л.І. Журавльова




Суддя Л.І.Бородіна





Суддя Д.Ю.Перлов          

                                                  

















Надруковано 6 примірників:

1-до справи

2-до наряду

3-позивачу

4- відповідачу

5-третій особі

6-господарському суду Луганської області