Рішення №390238

ЛУГАНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

м. Луганськ, вул. Коцюбинського, 2

____________________________________________________________________________________

У Х В А Л А

про продовження (поновлення) процесуальних строків

15.01.2007 року Справа № 13/437ад


Луганський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого:                              Лазненко Л.Л.

суддів:                                        Іноземцевої Л.В.

                                                            Перлова Д.Ю.

секретар

судового засідання                    Чернікова Я.В.


за участю

представників сторін:

від позивача:                              повноважний та компетентний представник

          не прибув;

від відповідача:                              Юркін В.І., начальник управління

          ветеринарної медицини,

          наказ про призначення на посаду № 2 від

          02.01.2003;

розглянув

матеріали справи за

апеляційною скаргою                    Управління ветеринарної медицини в Біловодському районі Луганської області, смт.Біловодськ Луганської області

на постанову

господарського суду                    Луганської області

від                                                  13.11.2006

у справі                                        № 13/437ад (суддя Яресько Б.В.)


за позовом                                        Контрольно-ревізійного управління в Луганській області, м.Луганськ


до відповідача                              Управління ветеринарної медицини в Біловодському районі Луганської області, смт.Біловодськ Луганської області


про                                                  стягнення 10614 грн. 46 коп.


В С Т А Н О В И В :

          Постановою господарського суду Луганської області від 13.11.2006 по справі № 13/437ад повністю задоволений позов Контрольно-ревізійного управління в Луганській області, м.Луганськ до Управління ветеринарної медицини в Біловодському районі Луганської області, смт.Біловодськ Луганської області про стягнення збитків завданих державі на загальну суму 10614,46 грн.

Відповідач не погодився з рішенням суду першої інстанції, подав заяву про апеляційне оскарження постанови № б/н від 24.11.2006, в якій зазначив, що має намір оскаржити постанову господарського суду Луганської області від 13.11.2006 по справі № 13/437ад.

14.12.2006 відповідач, керуючись нормами Господарського процесуального кодексу України, подав апеляційну скаргу № б/н від 14.12.2006, яка була повернута судовою колегією Луганського апеляційного господарського суду (головуючий суддя –Якушенко Р.Є., судді –Іноземцева Р.Є., Лазненко Л.Л.) заявнику без розгляду на підставі відсутності доказів сплати державного мита та з зазначенням, що справа була розглянута за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.

19.12.2006 відповідач знов звернувся до Луганського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою № б/н від 18.12.2006, оформленою відповідно до норм Кодексу адміністративного судочинства України, якою просить скасувати постанову Господарського суду Луганської області від 13.11.2006 про стягнення з Управління ветеринарної медицини в Біловодському районі Луганської області на користь державного бюджету України збитків в сумі 10614,46 грн. та прийняти нове рішення про стягнення суми 4478,46 грн.

Розпорядженням голови Луганського апеляційного господарського суду від 20.12.2006 для розгляду апеляційної скарги Управління ветеринарної медицини в Біловодському районі Луганської області від 14.12.2006 на постанову господарського суду Луганської області від 13.11.2006 у справі № 13/437ад, керуючись ст.28 Закону України „Про судоустрій України”, призначено судову колегію у складі: Якушенко Р.Є. –суддя –головуючий, Іноземцева Л.В. - суддя, Лазненко Л.Л. –суддя.

Розпорядженням голови Луганського апеляційного господарського суду від 12.01.2007, керуючись ст.28 Закону України „Про судоустрій України”, ст.ст.24, 26 Кодексу адміністративного судочинства України, у зв'язку з хворобою головуючого судді Якушенко Р.Є. здійснено заміну: виключено із складу колегії суддів по розгляду апеляційної скарги у справі № 13/437ад головуючого суддю Якушенко Р.Є., призначено головуючим суддю Лазненко Л.Л. та введено до складу колегії суддю Перлова Д.Ю.

Разом з апеляційною скаргою заявник подав клопотання про поновлення строку для подачі скарги. В обґрунтування клопотання відповідач посилається на те, що до Луганського апеляційного господарського суду 14.12.2006 була подана апеляційна скарга по справі № 13/437ад, яка була оформлена згідно Господарського процесуального кодексу України, а не згідно Кодексу адміністративного судочинства України. Помилка стала відома 14.12.2006 вже на прикінці робочого часу, а 15.12.2006 не було можливості надати належно оформлену апеляційну скаргу до суду з підстав того, що в дорозі різко погіршився стан здоров’я, пов’язаний з високою температурою та підвищенням тиску представника організації, який не доставив апеляційну скаргу зі змінами до суду. На підставі вищевикладеного відповідач просить визнати причину пропуску строку для подачі апеляційної скарги поважною та поновити його.

Згідно ч.3 ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Згідно ч.5 ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Розглянув матеріали справи, обговорив доводи заяви, заслухав представника відповідача, Луганський апеляційний господарський суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення клопотання про поновлення пропущеного строку.

Керуючись ст.ст.102, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Луганський апеляційний господарський суд


У Х В А Л И В:

1. Клопотання про відновлення строку для подачі скарги Управління ветеринарної медицини в Біловодському районі Луганської області, смт.Біловодськ Луганської області № б/н від 18.12.2006 задовольнити.


          2. Поновити строк для подання Управлінням ветеринарної медицини в Біловодському районі Луганської області, смт.Біловодськ Луганської області апеляційної скарги на постанову господарського суду Луганської області від 13.11.2006 по справі № 13/437ад.


2. Питання про відкриття апеляційного провадження буде вирішено головуючим суддею (суддею –доповідачем) по справі у порядку, передбаченому Кодексом адміністративного судочинства України.Головуючий суддя                                                             Л.Л.ЛазненкоСуддя                                                                                 Л.В.ІноземцеваСуддя                                                                                 Д.Ю.Перлов