Рішення №391068

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

2006 року листопада місяця 27 дня колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим у складі:

головуючого, судді   Яковенко Л.Г.

Суддів:   Синельщікової О.В., Куриленка О.С. з участю секретаря   Бахтагарєєвої М.В,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Сімферополі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Ялтинського дивізіону кораблів та катерів морської охорони Державної прикордонної служби України про визнання права на перерахунок грошового утримання та допомоги при звільненні, стягнення заборгованості по грошовом)' забезпеченню і допомозі при звільненні,

за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Ялтинського міського суду Автономної Республіки Крим від І5.02.2006року,-

ВСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1, звернувшись до суду з позовом до Ялтинського дивізіону кораблів та катерів морської охорони Державної прикордонної служби України, просив визнати його права на перерахунок грошового забезпечення та виходної допомоги, заборгованості по грошовому забезпеченню і допомозі при звільненні, всього в сумі 13979 гривень 70 копійок. Також просив стягнути судовий збір, сплачений при поданні позову до суду в розмірі 140 гривень.

Рішенням Ялтинського міського суду Автономної Республіки Крим від 15.02.2006 року в задоволенні позову ОСОБА_1 відмовлено.

В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить вказане рішення скасувати, ухвалити нове рішення про задоволення позову. Вважає, що висновки суду не відповідають дійсним обставинам справи, рішення незаконно та необгрунтовано, ухвалено з порушенням норм матеріального та процесуального права.

Заслухавши суддю-доповідача, вислухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню.

Відповідно до ст. 15 ЦПК України суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин,

Справа № 22- 3526/2006 р.                         Головуючий

                                                    в першій інстанції Романенко В.В.

                                             Доповідач                Яковенко Л.Г.

інших правовідносин, крім випадків коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.

Згідно з пунктом 2 частини 1 статті 17 КАС України спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження і звільнення відносяться до компетенції адміністративних судів.

Статтею З КАС України визначено, що публічна служба - діяльність на державних політичних посадах, професійна діяльність суддів, прокурорів, військова служба.

Із матеріалів справи вбачається, що спір виник з питань щодо стягнення не нарахованої суми щомісячної надбавки за безперервну службу у період роботи у Ялтинському дивізіоні кораблів та катерів морської охорони Державної прикордонної служби України, тому суд повинен був розглядати його в порядку адміністративного судочинства.

Відповідно до правил пункту 1 частинні статті 205 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства

Оскільки суд першої інстанції розглянув справу за правилами ЦПК України, тобто з порушенням встановленого законом порядку, колегія суддів вважає за необхідне скасувати рішення, і на підставі ч.1 п.1 ст. 205 ЦПК України закрити провадження по справі.

Виходячи з наведеного та керуючись ст. 310 ч.1, ст. ст. 314, 315 Цивільного Процесуального Кодексу України, колегія суддів

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити частково.

Рішення Ялтинського міського суду Автономної Республіки Крим від 15.02.2006 року скасувати та провадження по справі закрити.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення.

Ухвалу може бути оскаржено протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Справа № 22-3526/2006 р.                           Головуючий                           

в першій інстанції Романенко В.В.

Доповідач                            Яковенко Л.Г.