Рішення №392525

                                Справа № 2-50-2007 p.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 січня 2007 р.                                              Каланчацький районний суд

в складі головуючого судді Прудкої Л.Г.

при секретарі Шаховій О.В.

розглянувши у попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовом

ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про  стягнення аліментів на утримання дитини,

встановив :

 Сторони перебувають в шлюбі, від якого мають сина ОСОБА_3. В теперішній час сторони разом не проживають, дитина знаходиться на утриманні позивачки. Відповідач ухиляється від надання матеріальної допомоги в добровільному порядку, в зв'язку з чим позивачка просить стягнути на утримання доньки аліменти в твердій грошовій сумі - по 250 грн. Щомісячно на утримання дитини. В судовому засіданні позивачка зменшила свої позовні вимоги і просить стягувати з відповідача щомісячно на дитину по 161 грн.

Відповідач позов визнає.

              Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.174 цього ж Кодексу. Згідно з ч.4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Судом встановлено, що сторони перебувають в шлюбі, від якого мають одну неповнолітню дитину, яка в теперішній час знаходиться на утриманні позивачки, відповідач добровільно матеріальної допомоги на її утримання не надає.

               Відповідно до ст.180 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення повноліття. Відповідно до ст.181 СК України, за рішенням суду кошти на утримання дитини присуджуються у частці від доходу батька або в твердій грошовій сумі. Відповідач є працездатним, постійного заробітку не має. Виходячи з цього, суд вважає, що є всі підстави для задоволення позову про стягнення аліментів з відповідача у твердій грошовій сумі - по 161 грн. щомісячно.

Керуючись ст.180, 181, 183, 184 Сімейного кодексу України, 15, 30, 62 ЦПК України, суд

Вирішив :

               

                Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1,   уродженця   ІНФОРМАЦІЯ_2, на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання сина ОСОБА_3. в розмірі 161 грн. Щомісячно, починаючи з 04 грудня 2006 року до досягнення ним повноліття.

Стягнути з ОСОБА_2 Судовий збір на користь держави в сумі 51 грн. Та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 7,50 грн.

Рішення в частині стягнення аліментів підлягає негайному виконанню.

              Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до 19 січня 2007 р. через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.