Рішення №392552

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ


У Х В А Л А

про поновлення пропущеного строку

на касаційне оскарження

23 листопада 2006 року м. Київ

Колегія суддів
Вищого адміністративного суду України в складі:

головуючого-судді Бутенка В.І.,

суддів: Панченка О.І., Горбатюка С.А., Лиски Т.О., Сороки М.О.,

при секретарі: Якименко О.М.,

за участю представника позивача ПО «Житомирська універсальна база» Демянчук А.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Житомирської обєднаної державної податкової інспекції про поновлення строку на касаційне оскарження постанови Житомирського апеляційного господарського суду від 5 квітня 2005 року у справі за позовом Підприємства облспоживспілки «Житомирська універсальна база» до Житомирської обєднаної державної податкової інспекції (далі Житомирська ОДПІ) про визнання недійсним податкового повідомлення-рішення, -

встановила:

У звязку з набранням 1 вересня 2005 року чинності Кодексом адміністративного судочинства України, згідно якого змінено підвідомчість категорії спору по даній справі, ухвалою Вищого господарського суду України від 2 листопада 2005 року на підставі ст. 210 та Розділу VII Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України зазначена касаційна скарга зі справою передані до Вищого адміністративного суду України для вирішення.

З матеріалів справи вбачається, що Житомирська ОДПІ звернулася до суду касаційної інстанції із заявою про поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження. Відповідач посилається на те, що ним пропущений процесуальний строк з поважних причин.

Одночасно ним подана касаційна скарга.

Вивчивши надані документи, судова колегія приходить до висновку, що заява Житомирської ОДПІ підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч. 2 ст. 212 КАС України, касаційна скарга може бути подана протягом одного місяця після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції. У разі пропущення строку, встановленого ч. 2 цієї статті, з причин, визнаних судом поважними, суд касаційної інстанції за заявою особи, яка подала скаргу може поновити цей строк.

Як вбачається із заяви відповідача про поновлення пропущеного процесуального строку, причиною його пропуску стало несвоєчасне ознайомлення з повним текстом постанови апеляційного суду.

Колегія суддів визнає вказану причину поважною виходячи з наступного.

З матеріалів справи вбачається, що в судовому засіданні 05.04.2005 р. були проголошені тільки вступна і резолютивна частини. Повний текст постанови відповідачу було направлено лише 07.05.2005 р., у звязку з чим останній з обєктивних причин не мав можливості вчасно звернутися з касаційною скаргою у строки передбачені чинним на момент звернення законодавством.

Враховуючи те, що доводи Житомирської ОДПІ про причину пропуску строку на касаційне оскарження заслуговують на увагу, колегія суддів приходить до висновку про необхідність його поновлення.

Керуючись ст. 212 КАС України судова колегія, -

ухвалила:

Поновити Житомирській обєднаній державній податковій інспекції строк на касаційне оскарження постанови Житомирського апеляційного господарського суду від 5 квітня 2005 року у справі за позовом Підприємства облспоживспілки «Житомирська універсальна база» до Житомирської обєднаної державної податкової інспекції про визнання недійсним податкового повідомлення-рішення.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Судді: