Рішення №393045

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

 

18.01.07р.

Справа № А10/422-06

За позовом  Південної міжрайонної державної податкової інспекції м. Кривого Рогу , м. Кривий Ріг

до  Суб'єкту підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1, м. Кривий Ріг

про припинення підприємницької діяльності

Суддя  Кощеєв І.М.

Представники сторін:

  Від позивача: не з"явився

Від відповідача: не з"явився

СУТЬ СПОРУ:

        Південна міжрайонна  державна  податкова інспекція у  м. Кривому Розі  звернулася до господарського суду із позовною заявою, в якій просить суд припинити підприємницьку діяльність суб"єкта підприємницької діяльності - фізичної  особи ОСОБА_1, м. Кривий Ріг .    

          Підстави з якими Позивач пов”язує свої позовні вимоги - Відповідач більше року не подає податкові декларації, документи фінансової звітності, як того вимагає чинне законодавство, що відповідно до ст. 46 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців”, є підставою для припинення підприємницької діяльності.

      Представник Відповідача  двічі  на виклик суду у судове засідання не з”явився , витребувані судом документи не надав. Відповідач був належним чином повідомлений судом про час і місце проведення судових засідань.

          Господарський суд знаходить достатньо матеріалів у справі для її розгляду по суті за відсутності представників сторін.

            У судовому засіданні було прийнято судову постанову.

                    Дослідивши матеріали справи,  господарський суд, -

                                                                ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 зареєстрований рішенням виконкому Центрально-Міської районної ради НОМЕР_1 від 21.02.2002 р.  суб'єктом підприємницької діяльності, про що видано Свідоцтво про державну реєстрацію (перереєстрацію) суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи .

Відповідно до ст. 4 Закону України "Про систему оподаткування" Відповідач є платником податків і зборів (обов'язкових платежів).

Згідно п. п. 2 п. 1 ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування"  та пп. 4.1.1., 4.1.4., п. 4.1. ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами"  передбачений обов'язок платників податків подавати до державних податкових органів декларації та бухгалтерську звітність.

Відповідно до довідки Південної  міжрайонної державної  податкової інспекції у м. Кривому Розі , Відповідач  більше року не надавав декларації та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів  до податкових органів.

Відповідно до  ч. 2 ст. 46 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" однією з підстав для винесення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

Подані Позивачем документи підтверджують обґрунтованість позовних вимог і відсутність у Відповідача заборгованості по платежах до бюджету.

        За таких обставин, господарський суд вважає позовні вимоги Позивача обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

        Згідно вищезазначеного, керуючись ст. ст.   87, 94, 98, 158, 159, 160, 161, 162, 163 КАС України, господарський суд, -  

П О С Т А Н О В И В :

        Адміністративний позов Позивача - задовольнити.

Припинити підприємницьку діяльність фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 ( ідентифікаційний номер НОМЕР_2).   

Постанова набирає законної сили відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена у порядку та строки, встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя

І.М. Кощеєв

 Згiдно з оригіналом

Помічник судді

Т.М. Зеленська