Рішення №393049

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

 

16.01.07р.

Справа № А38/7-07

За позовом   Державної податкової інспекції у Кіровському районі м.Дніпропетровська

до  Приватного підприємця ОСОБА_1, м.Дніпропетровськ

про припинення підприємницької діяльності

Суддя  Бишевська Н.А.

Представники сторін:

Від позивача -Немченко К.І. дор. №16156/9/10-016 від 12.09.06р.

Від відповідача - не з'явився  

СУТЬ СПОРУ:

Позивач звернувся з адміністративним позовом про припинення підприємницької діяльності відповідача - Приватного підприємця ОСОБА_1, м.Дніпропетровськ, зареєстрованого розпорядженням виконкому Кіровської районної ради м.Дніпропетровська 01.03.01р.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач не надає звітів до органів державної податкової інспекції на протязі року, чим порушує чинне законодавство та законні інтереси держави. Заборгованості перед бюджетом за даними Державної податкової інспекції у Кіровському районі м.Дніпропетровська , станом на 06.12.2007р., відповідач не має, а його облік лише погіршує нормальну діяльність інспекції.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, вимоги суду не виконав. Про час і місце судового засідання відповідач повідомлений судом належним чином. Причини нез'явлення суду не відомі.

Неприбуття у судове засідання без зазначених причин представника відповідача не є перешкодою для розгляду справи.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, господарський суд,-

ВСТАНОВИВ:

Приватного підприємця ОСОБА_1, м.Дніпропетровськ, зареєстровано розпорядженням виконкому Кіровської районної ради м.Дніпропетровська 01.03.01р., про що зроблено запис у журналі реєстраційних справ за НОМЕР_1. Відповідач знаходиться на обліку в ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська і відповідно до податкового законодавства є платником податків.

У зв'язку з тим, що відповідач протягом року не надає в податкову інспекцію податкові декларації, документи бухгалтерської і податкової звітності, начальником ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська винесено розпорядження НОМЕР_2 від 02.11.06р. про скасування державної реєстрації в судовому порядку.

Відповідач згідно з даними ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська протягом року не здійснює підприємницьку діяльність, направлену на отримання прибутку, ухиляється від подачі до органів державної податкової служби передбачених законодавством документів податкової і бухгалтерської звітності.

Згідно Довідки ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська НОМЕР_3 від 17.03.06р., відповідач  на вказану дату, не має заборгованості по сплаті податків і зборів (обов'язкових платежів).

У Відповідності до Довідки ДПІ у Кіровському районі м.Дніпропетровська НОМЕР_4 від 17.03.06р. ОСОБА_1 надала останній звіт 06.02.2003 року.

Відповідно до ст.4 Закону України "Про систему оподаткування" відповідач є платником податків і зборів (обов'язкових платежів).

П.п. 2 п.1 ст. 9  Закону України "Про систему оподаткування" та пп. 4.1.1., 4.1.4,  п.4.1 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами" передбачений обов'язок платників податків подавати до державних податкових органів декларації та бухгалтерську звітність.

Згідно п.2 ст. 46 Закону України від 15.05.2003 "Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб - підприємців" неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону є підставою для постановлення судового рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.

У зв'язку з викладеним, суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені матеріалами справи, підлягають задоволенню.

Керуючись ч.4 ст 94, ст.ст. 160 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України,  господарський суд, -    

                                                   ПОСТАНОВИВ:        

Припинити підприємницьку діяльність Приватного підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_5,АДРЕСА_1, р/р відсутні).    

Постанова набирає законної сили відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена у порядку та строки, встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя

Н.А. Бишевська