Рішення №393083

АПЕЛЯЦІЙНИЙ   СУД  ОДЕСЬКОЇ   ОБЛАСТІ

УХВАЛА ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

21 грудня 2006 року                                                                                м. Одеса

Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Одеської області в складі:

головуючого   - Вадовської Л.М.,

суддів               - Ващенко Л.Г.,

Фадєєнко А.Ф.,

при секретарі - Боднар М.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом     ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на рішення Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області від 17 жовтня 2006 року ,

ВСТАНОВИЛА:

Позивач ОСОБА_1, звернувшись 14 серпня 2006 року до суду з вищеназваним позовом, вказала, що перебуває з відповідачем у шлюбі з 25 листопада 1989 року. Від спільного життя мають доньку ОСОБА_3, та сина ОСОБА_4. З осені 2005 року відповідач проживає окремо , матеріальної допомоги на утримання дітей не надає. Позивач просила стягнути з відповідача на утримання дітей аліменти в твердій грошовій сумі , рівній 400 грн. 00 коп. щомісячно на кожну дитину.

Відповідач ОСОБА_2 позов визнав частково, не заперечував сплачувати аліменти в розмірі 100 грн. 00 коп. щомісячно на кожну дитину.

Рішенням Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області від 17 жовтня 2006 року позов задоволено частково, на користь позивача стягнуто з відповідача на утримання дітей аліменти в розмірі 200 грн. 00 коп. на кожну дитину щомісячно.

В апеляційній скарзі відповідач ОСОБА_2 просить рішення змінити , зменшивши розмір аліментів, що підлягає стягненню, з урахуванням його матеріального становища.

Неправильність рішення суду апелянт мотивував порушенням норм матеріального та процесуального права.

Справа № 22 - 6327 - 2006                                                                                                      Категорія 36

Головуючий у першій інстанції Лозун О.Ю. Доповідач Вадовська Л.М.

Перевіривши законність і обгрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги та вимог, заявлених в суді першої інстанції, заслухавши пояснення, дослідивши докази , колегія суддів дійшла висновку про відхилення апеляційної скарги з таких підстав.

Згідно статей 180, 181 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Способи виконання батьками обов'язку утримувати дитину визначаються за домовленістю між ними. За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

Згідно статті 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров'я та матеріальне становище дитини і платника аліментів, наявність у останнього інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина, інші обставини, що мають істотне значення. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Встановлено, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 перебувають в шлюбі з 25 листопада 1989 року. Сторони є батьками ЛОСОБА_3, та ОСОБА_4 (а.с.3,4). Батько дітей проживає окремо з осені 2005 року. Діти знаходяться з матір'ю (а.с.6). Домовленості у визначенні способу виконання обов'язку утримувати дітей сторони не досягли. ОСОБА_1 пред'явила вимоги про стягнення аліментів у твердій грошовій сумі.

Суд першої інстанції вимоги про стягнення аліментів задовольнив частково, розмір аліментів визначив у сумі 200 грн. 00 коп. на кожну дитину щомісячно. При визначенні розміру аліментів суд врахував матеріальне становище відповідача , як платника аліментів.

Доводи апелянта рішення суду не спростовують. На час розгляду справи в суді апеляційної інстанції матеріальне становище відповідача не змінилося, інших обставин , що мають істотне значення, не встановлено. Посилання на отримання позивачем заробітної плати у більшому розмірі не заслуговують на увагу, оскільки обов'язок утримувати дітей законом покладено на обох батьків в рівній мірі. Проживання відповідача з іншою жінкою, яка не працевлаштована та має на утриманні дітей, не є тими обставинами, що мають істотне значення при вирішенні питання стягнення аліментів на утримання своїх дітей.

Крім того, розмір аліментів визначено в межах мінімального розміру аліментів на одну дитину , який не може бути менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Суд першої інстанції повно встановив обставини справи, правильно визначився зі спірними правовідносинами та нормами права , що такі регулюють, ухвалив рішення з дотриманням норм процесуального права. Колегія суддів підстав для зміни рішення не вбачає.

Керуючись ст.303, п.1 ч.1 ст.307, ст.ст.308, 313, п.1 ч.1 ст.314, ст.ст.315, 317, 319 ЦПК України , колегія суддів -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_2 відхилити.

Рішення Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області від 17 жовтня 2006 року в справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення.

Ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двох місяців з дня набрання законної сили.