Рішення №393104

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

 

09.01.07р.

Справа № А11/25-07

За позовом  Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції, м. Нікополь

до  суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1, м. Нікополь 

про припинення підприємницької діяльності

Суддя  Мельниченко І.Ф.

Представники сторін:

  Від позивача: Прихожанова І.В., довіреність № 60 від 29.12.06р., представник

                          Матяш В.І., довіреність № 26 від 15.05.06р., представник

  Від відповідача: не з'явився

СУТЬ СПОРУ:

Нікопольська об'єднана державна податкова інспекція, м. Нікополь звернулась з позовною заявою до суду в якій просить припинити підприємницьку діяльність суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1, м. Нікополь.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що за даними позивача відповідач більше одного року  не надає до органів державної податкової служби передбачених законодавством документів податкової та бухгалтерської звітності, чим порушує законні інтереси держави, ускладнює нормальну діяльність державної податкової інспекції.  

Представник відповідач у  судове засідання  не з'явився, документи витребувані судом не надав.

В судовому засідання  оголошені вступна та резолютивна частини постанови (ст. 167  Кодексу адміністративного судочинства України).

Дослідивши  матеріали справи, заслухавши представників позивача, господарський суд, - 

ВСТАНОВИВ:

Суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа ОСОБА_1, м. Нікополь  зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності розпорядженням Нікопольського міськвиконкому від 24.01.94р., у зв'язку з чим відповідача взято на податковий облік  з 24.01.94р. і відповідно до законодавства є  платником податків і  зборів. 

Господарським судом встановлено, що згідно даних позивача відсутні будь-які ознаки підприємницької діяльності відповідача, останній ухиляється від подання до органів державної податкової служби передбачених законодавством документів податкової і бухгалтерської звітності, чим порушує законні інтереси держави та ускладнює передбачену Законом України "Про державну податкову службу в Україні" діяльність органів державної податкової служби по контролю за дотриманням податкового законодавства суб'єктами господарської діяльності.

Згідно п.п.2 п.1 ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування" та пп.4.1.1, 4.1.4, п.4.1 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" передбачений обов'язок  платників податків подавати до державних органів декларації та бухгалтерську звітність. 

Згідно акту НОМЕР_1 від 23.10.06р. відповідач з І кварталу 1998 року  не  надає до органів державної податкової служби податкові декларації, документи бухгалтерської звітності.  

Відповідно до ч.2 ст. 46 Закону України  “Про державну реєстрацію юридичних осіб і фізичних осіб -підприємців”  однією з підстав для постановляння судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларації, документів фінансової звітності відповідно до закону.

Подані позивачем документи підтверджують обґрунтованість позовних вимог і відсутність у відповідача заборгованості по платежам до бюджету.

За викладеного, позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Керуючись  ст.46 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб і фізичних осіб -підприємців”   ст.ст. 94, 160-163, 167, 186, 254, п.6 Розділу VІІ Прикінцевих та перехідних положень Кодексу Адміністративного судочинства України,  господарський суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Припинити  підприємницьку діяльність  суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності розпорядженням Нікопольського міськвиконкому від 24.01.94р,  ідентифікаційний номер НОМЕР_2). 

Копію постанови направити управлінню з питань державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців для внесення державним реєстратором відповідного запису до ЄДРПОУ.

Постанова набирає законної сили відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена у порядку та строки, встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя

І.Ф. Мельниченко