Рішення №393113

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

 

16.01.07р.

Справа № А14/204-6

За позовом  Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції, м. Нікополь

до  Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1, м. Нікополь

про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця

Суддя  Панна С.П.

Представники сторін:

  Від позивача Белінська Н.В. - головний державний податковий інспектор за дов. № 85 від 15.11.2006 року  

Від відповідача  не з'явився

СУТЬ СПОРУ:

Нікопольська об'єднана державна податкова інспекція, м. Нікополь, звернулося до господарського суду Дніпропетровської області з позовом про припинення підприємницької діяльності суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1, м. Нікополь; стягнути з останнього державне мито в доход бюджету.

   Відповідач у судові засідання 21.1206 р., 12.01.07 р. не з'явився, витребувані судом документи не надав. Про місце, дату та час слухання справи відповідача було належним чином повідомлено, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення НОМЕР_1 від 25.12.06 р.

        Розглянувши матеріали справи, заслухавши представника позивача, господарський суд

 ВСТАНОВИВ:

Розпорядженням Нікопольського міськвиконкому від 21.11.00 р. ОСОБА_1 був зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності.

24.11.00 р. відповідача взято на облік Нікопольською об'єднаною державною податковою  інспекцією.

Ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування»передбачено, що платники податків і зборів зобов'язані вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами; подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до закону декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів «обов'язкових платежів».

Згідно з ч. 15 ст. 58 Господарського кодексу України скасування (припинення) державної реєстрації суб'єкта господарювання здійснюється за його особистою заявою, а також на підставі рішення суду у випадках визнання недійсними або таким, що суперечать законодавству, установчих документів, або здійснення діяльності, що суперечить закону чи установчим документам, або в інших випадках, передбачених законом.

Ч. 2 ст. 46 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців»від 15.05.2003 р. № 755-ІV встановлено, що однією з підстав для поставлення судового рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи -підприємця є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

Як встановлено матеріалами справи, відповідачем більше одного року не надається звітність до органів податкової служби: з І кварталу 2002 року; заборгованості по платежам до бюджету відповідач не має, що підтверджується актом НОМЕР_2 від 23.10.06 р. (арк. справи 9).

Викладене є підставою для задоволення позову.

Судові витрати покласти на відповідача.

Керуючись Законами України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", "Про систему оподаткування", п. 8. 6. Інструкцї про порядок обліку платників податку, ч. 15 ст. 58 Господарського кодексу України, ст.ст. 17, 87, 89, 94, 98, 158, 160-163, 186, 264 КАС України, господарський суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Припинити підприємницьку діяльність фізичної особи - підприємця -ОСОБА_1 (АДРЕСА_1; ІПН НОМЕР_3).

Стягнути з Фізичної особи - підприємця -ОСОБА_1 (АДРЕСА_1; ІПН НОМЕР_3) в доход держбюджету (рахунок №31114095500005 у відділенні банку УДКУ в Дніпропетровській області, МФО 805012, код 24246786 відділення ДК у Жовтневому районі м.Дніпропетровська) -3,40 грн. витрат на держмито, про що видати виконавчий лист.

Копію постанови направити Управлінню з питань державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців для внесення державним реєстратором відповідного запису до ЄДРПОУ.

Постанова набирає законної сили відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена у порядку та строки, встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.

 Суддя

 С.П. Панна

 Згiдно з оригіналом

Помічник судді

І. В. Грабінська