Рішення №393125

             Справа N 2 - 61/2007 року РІШЕННЯ ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

04  січня  2007  року.  Казанківський районний суд  Миколаївської області  в  складі:

головуючого - судді                         Гулого В.П.,

при секретарі                                                Поліщук СП.,

за участю відповідача                                  ОСОБА_1.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Казанка цивільну справу за позовом Відкритого акціонерного товариства енергопостачальної компанії "Миколаївобленерго" до ОСОБА_1 про відшкодування збитків та заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

У листопаді 2006 року директор філії ВАТ ЕК "Миколаївобленерго" Казанківського району від імені ВАТ ЕК "Миколаївобленерго" звернувся до Казанківського районного суду з позовом до ОСОБА_1. про відшкодування збитків та стягнення заборгованості, просив стягнути з відповідача на користь позивача 186 грн. 18 коп. заподіяних збитків в силу безоблікового користування електроенергією, факт якого був виявлений 06.12.2005 року та 25 грн. 69 коп. заборгованості за спожиту електроенергію.

У судове засідання представник позивача не з'явився, про час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином.

Відповідач ОСОБА_1 у судовому засіданні, позов визнав.

Заслухавши пояснення відповідача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.

01.01.1985 року між ОСОБА_1. та філією ВАТ ЕК "Миколаївобленерго" Казанківського району укладено угоду по наданню послуг, щодо постачання і споживання електричної енергії.

Як видно при огляді акту перевірки, ксерокопія (ах. 3) 06.12.2005 року контролерами Казанківського РЕМ було виявлено ушкодження пломби енергопостачальної організації, тобто в порушення Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1999 року № 1357, безобліково користувався електроенергією, чим заподіяв збитки позивачу.

Відповідно до п.п 5, 7 Методики обчислення розміру відшкодування збитків, завданих електропостачальнику внаслідок порушення споживачем Правил користування електричною енергією для населення, затвердженої постановою Національною комісією регулювання електроенергетики України від 22.11.1999 року N 1416, у разі виявлення порушень правил користування електричною енергією у частині її обліку, з зовнішніми ознаками пошкодження приладу обліку, добова величина розрахункового споживання електричної енергії визначається за формулою: W доб.= 24 год. х величину потужності електроустановок споживача х коефіцієнт сезонності х коефіцієнт використання потужності.

Як видно при огляді зазначеного вище акту перевірки, ксерокопія (а.с. 3), добова величина розрахункового споживання електричної енергії відповідачем по виявленому у останнього порушенні, складає за 120 днів 10,56 кВт/год., за 60 днів 13,2 кВт/год.

Як видно при огляді акту перевірки, ксерокопія (а.с. 3), попередня перевірка дотримання правил користування електричної енергії відповідачем проводилась працівниками позивача 06.06.2005 року.

За наведених обставин, розмір завданих позивачу збитків розраховується за добовою величиною, яка вказана вище та 180 днів, які минули з дня останньої перевірки працівниками позивача (06.06.2005 року).

Враховуючи наведене, розмір заподіяних відповідачем позивачу збитків складає 193 грн. 23 коп. (10,56 кВт./год. - добова величина х 120 днів х 0,156 - тариф за користування електроенергією за договором) + (13,2 кВтУгод. - добова величина х 60 днів х 0,156 - тариф за користування електроенергією за договором) - 128 грн. добровільно сплачені відповідачем збитки.

На підставі ст. 11 ЦПК України, ст. 611 ЦК України не виходячи за межі позовних вимог з відповідача на користь позивача підлягають стягненню 193 грн. 20 коп. заподіяних збитків.

Як видно при огляді копії особового рахунку відповідача (а.с. 4) та не заперечувалось відповідачем, останній має перед позивачем заборгованість за спожиту електричну енергію в сумі 25 грн. 69 коп., що свідчить про невиконання відповідачем взятих перед позивачем зобов'язань по сплаті за спожиту електроенергію, а тому на підставі ст.ст. 623,906 ЦК України з відповідача на користь позивача підлягає стягненню 25 грн. 69 коп.

Керуючись ст. ст. 10,88,209,212,213 - 215 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

Позов Відкритого акціонерного товариства енергопостачальної компанії "Миколаївобленерго" до ОСОБА_1 про відшкодування збитків та стягнення заборгованості, задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Відкритого акціонерного товариства енергопостачальної компанії "Миколаївобленерго" в особі Казанківського РЕМ, 193 (сто дев'яносто три) грн. 20 коп. заподіяних збитків та 25 (двадцять п'ять) грн. 69 коп. заборгованості за спожиту електроенергію.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід місцевого бюджету судовий збір у розмірі 51 (п'ятдесят однієї) грн.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Казанківського РЕМ, сплачені останнім витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи розміром 30 (тридцять) грн.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подачі до судової палати у цивільних справах апеляційного суду Миколаївської області через Казанківський районний суд Миколаївської області протягом десяти днів з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження рішення суду та подачі апеляційної скарги на рішення суду протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або подачі апеляційної скарги у строк встановлений для подачі заяви про апеляційне оскарження рішення суду.

У разі неподання особами, які беруть участь у справі протягом десяти днів з дня проголошення даного рішення заяви про його апеляційне оскарження, або неподання апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, чи неподання апеляційної скарги у строк встановлений для подання заяв про апеляційне оскарження, рішення суду набирає законної сили.

Суддя: