Рішення №393140

 АПЕЛЯЦІЙНИЙ  СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

21 грудня 2006 року                                                                                                         м. Одеса

Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Одеської

області   в складі:

Головуючого - Панасенкова В.О.

Судді: Парапана В.Ф., Громіка Р.Д., при секретарі: Бондаренко Н.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за апеляційною скаргою Управління праці та соціального захисту населення Балтської районної державної адміністрації Одеської області

на постанову Балтського районного суду Одеської області від 01 червня 2006 року за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Балтської районної державної адміністрації Одеської області про визнання   бездіяльності незаконною та стягнення недоплаченої одноразової

щорічної допомоги учаснику бойових дій,

встановила:

02 березня 2006 року ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Управління праці та соціального захисту населення Балтської районної державної адміністрації Одеської області про визнання незаконною бездіяльність відповідача та стягнення недоплаченої одноразової щорічної допомоги учаснику бойових дій. В заяві позивач ОСОБА_1 зазначав, що він є учасником бойових дій. В період 2003-2005 років йому недонараховувалась та недоплачувалась щорічна одноразова матеріальна допомога в розмірі 5 мінімальних пенсій за віком, передбачена Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту". Заборгованість грошової допомоги за три роки складає 1898, 75 грн.

Посилаючись на ці обставини, та на ст. ст. З, 8, 55 Конституції України, ст. ст. 2, 12, 17, 22 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" позивач ОСОБА_1 просив суд стягнути з відповідача заборгованість по щорічній допомозі учаснику бойових дій в сумі 1898, 75 грн.

Представник відповідача Управління праці та соціального захисту населення Балтської районної державної адміністрації Одеської області в судове засідання не з'явився.

Постановою суду позов ОСОБА_1. задоволено. Суд визнав незаконною бездіяльність Управління праці та соціального захисту населення Балтської районної державної адміністрації Одеської області по невиплаті одноразової щорічної грошової

Справа № 22а-18226                                                                       Категорія АП: 38

Головуючий у першій інстанції   Драгомерецький М.М. Доповідач апеляційної інстанції  Панасенков В.О.

допомоги позивачу ОСОБА_1, як учаснику бойових дій та зобов'язав Управління праці  та соціального захисту  населення  Балтської районної державної адміністрації Одеської області      провести нарахування та виплату позивачу ОСОБА_1 суми недоплаченої грошової допомоги в розмірі 1898, 75 грн.

В апеляційній скарзі відповідач, Управління праці та соціального захисту населення Балтської районної державної адміністрації Одеської області, просять постанову суду першої інстанції скасувати й ухвалити нову постанову про відмову у задоволенні позову, мотивуючи тим, що постанова суду є незаконною і необгрунтованою.

Сторони в судове засідання не з'явилися, але про розгляд справи повідомлялися належним чином. Відповідно до ч. 4 ст. 196 КАС України їх неявка в суд не перешкоджає розглядові справи.

Заслухавши доповідача, доводи апеляційної скарги відповідача Управління праці та соціального захисту населення Балтської районної державної адміністрації Одеської області, перевіривши матеріали справи, законність і обґрунтованість ухвали суду в межах доводів апеляційних скарг, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга відповідача, Управління праці та соціального захисту населення Балтської районної державної адміністрації Одеської області, задоволенню не підлягає, оскільки постанова суду ухвалена з дотримання норм матеріального та процесуального права.

Як вбачається з матеріалів справи, позивач ОСОБА_1 є учасником бойових дій (а.с. 4).

Відповідно до ч. 22 ст. 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" учасникам бойових дій щорічно до 5 травня має бути виплачена одноразова грошова допомога в розмірі п'яти мінімальних пенсій за віком.

Однак, починаючи з 2003 року, грошова допомога не була виплачена позивачу у повному обсязі і за 2003,2004, та 2005 роки є заборгованість, що визнається відповідачем.

За таких обставин, вирішуючи спір, суд дійшов до обґрунтованого висновку про, те що права позивача ОСОБА_1 на виплату одноразової грошової допомоги в встановленому законом розмірі порушені і відповідач, Управління праці та соціального захисту населення Балтської районної державної адміністрації Одеської області, зобов'язаний поновити його права і виплатити заборгованість по виплаті одноразової грошової допомоги в повному обсязі.

Твердження відповідача, Управління праці та соціального захисту населення Балтської районної державної адміністрації Одеської області, в апеляційній скарзі про те, що постанова суду першої інстанції не відповідає вимогам закону, є неспроможними.

Посилання відповідача, Управління праці та соціального захисту населення Балтської районної державної адміністрації Одеської області, в апеляційній скарзі на те, що суд не врахував, що на виплату ветеранам війни одноразової грошової допомоги в повному обсязі не були передбачені цільові кошти у Держаному бюджеті України за відповідний рік, не може бути прийнято до уваги, оскільки у відповідності до положень ст. 8, ч. З ст. 22 Конституції України при прийнятті нових або внесенні змін до чинних законів не допускається зменшення змісту та обсягу існуючих прав та свобод громадян.

Справа № 22а-18226                                                      Категорія АП: 38

Головуючий у першій інстанції   Драгомерецький М.М. Доповідач апеляційної інстанції Панасенков В.О.

Наведені в апеляційній скарзі доводи не спростовують висновків суду і не містять підстав для висновків про порушення або неправильне застосування судом норм права, які привели до неправильного вирішення справи.

Тому законних підстав для скасування постанови суду першої інстанції й ухвалення нової постанови про відмову у задоволенні позову немає.

Однак, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції помилково визначив розмір заборгованості по виплаті одноразової грошової допомоги, оскільки у відповідності до п. п. "а" п. 1 постанови Кабінету Міністрів України "Про підвищення розмірів трудових пенсій" № 544 від 15 квітня 2004 року розмір мінімальної пенсії за віком у 2004 році складав не 92, 50 грн., а лише 50 грн.

Тому, фактично розмір заборгованості дорівнює 1,686, 50 грн.

За таких обставин, колегія суддів приходить до висновку про те, що позов ОСОБА_1. слід задовольнити частково, постанову суду першої інстанції у відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 201 ЦПК України - змінити й ухвали нову постанову.

Керуючись ст. ст. 195, 198 ч. 1 п. 1, 200, 205, 206, 209 КАС України, колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Одеської області,

постановила:

Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Балтської районної державної адміністрації Одеської області відхилити, постанову Балтського районного суду Одеської області від 01 червня 2006 року змінити й ухвалити нову постанову.

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Балтської районної державної адміністрації Одеської області про визнання бездіяльності незаконною та стягнення недоплаченої одноразової щорічної допомоги учасника бойових дій задовольнити частково.

Визнати незаконною бездіяльність Управління праці та соціального захисту населення Балтської районної державної адміністрації Одеської області по недорахуванню й невиплаті у 2003 -2005 роках одноразової щорічної грошової допомоги ОСОБА_1, як учаснику бойових дій.

Зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Балтської районної державної адміністрації Одеської області провести нарахування та виплату ОСОБА_1 недоплачену одноразову щорічну грошовому допомогу учаснику бойових дій у сумі 1 686, 50 коп.

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили негайно, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом місяця після набрання законної сили постановою.

Справа № 22а-18226                                                                       Категорія АП: 38

Головуючий у першій інстанції    Драгомерецький М.М.

Доповідач апеляційної інстанції  Панасенков В.О.