Рішення №393157

Справа №2-104 2007 року

РІШЕННЯ іменем України

10 січня 2007 року Зміївський районний суд Харківської області в складі: головуючого - судді Нестерцової Н.В.

секретаря - Онацької В.В. розглянувши у судовому засіданні в м. Змієві справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,

ВСТАНОВИВ:

13 листопада 2006 року ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження.

У позові вона вказала, що з відповідачем знаходиться у зареєстрованому шлюбі, від шлюбу мають сина, який знаходиться на її утриманні.

Відповідач матеріальної допомоги на утримання сина не надає, чим ставить її у тяжке матеріальне становище.

ОСОБА_1 просить суд стягнути аліменти у розмірі 1/4 частини заробітної плати ОСОБА_2.

У судовому засіданні позивач ОСОБА_1 наполягала на задоволенні позову, посилаючись на обставини, викладені у ньому.

ОСОБА_1 просила стягнути з ОСОБА_2 аліменти з дня постановления рішення, оскільки відповідач сплатив аліменти за листопад та грудень 2006 року.

Відповідач ОСОБА_2 позов визнав, згоден сплачувати аліменти у розмірі 1/4 частини заробітної плати.

Ознайомившись з матеріалами справи, вислухавши пояснення сторін, дослідив надані докази, суд приходить до наступного висновку.

Встановлено, що сторони знаходяться в шлюбі, від якого мають сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження /а.с.4/

Син сторін знаходиться на утриманні позивача./а.с.6/

Згідно ст. 180 СК України, батьки зобов"язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Встановлено, що відповідач має постійну роботу, згоден виплачувати аліменти на утримання сина /а.с.24/

Суд визнає право позивача на отримання аліментів на утримання сина.

У відповідності до ст. 183 СК України, частка заробітку /доходу/ батька, яка буде стягуватись як аліменти на дитину, визначається судом.

Тому, з відповідача необхідно стягнути 1/4 частину його заробітку /доходу/.

Стягнення аліментів з ОСОБА_2 необхідно проводити з дня постановления рішення - 10 січня 2007 року.

Керуючись ст. 180, 181, 183, 191 СК України, ст. ст. 10, 11, 60, 88, 209, 212-215,п.1 ч.1ст.367 ЦПК України, суд,

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, уродженця с. Комсомольське Зміївського району Харківської області на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження у розмірі 1/4 частини заробітної плати /доходу/ щомісячно, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 10 січня 2007 року до його повноліття.

Рішення в частині стягнення аліментів підлягає негайному виконанню у межах суми платежу за один місяць 366 /триста шістдесят шість/грн.

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір на користь держави в розмірі 51 (п'ятдесят однієї) грн.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ТУ ДСА в Харківській області витрати з інформаційно-технічного забезпечення у розмірі 7 /сім/ грн. 50 коп.

Рішення може бути оскаржено шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржене судове рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.