Рішення №396891

УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 грудня 2006 року                                                           м. Івано-Франківськ

Колегія суддів судової палати у кримінальних справах Апеляційного суду Івано-Франківської області в складі:

головуючої-судді                 Кривобокової Н.М.,

суддів                                    Ткачук Н.В., Томенчука Б.М.,

з участю:       прокурора                             Хомин І.М.,

захисника                             ОСОБА_1,

ОСОБА_2,

розглянувши 27 грудня 2006 року у відкритому судовому засіданні кримінальну справу за

апеляцією прокурора, який брав участь у розгляді справи судом першої інстанції, на постанову Яремчанського міського суду від 14 грудня 2006 року, -

ВСТАНОВИЛА:

Вказаною постановою щодо                       ОСОБА_2,

ІНФОРМАЦІЯ_1, неодруженого, несудимого, громадянина України, -відмовлено в обрані запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Органами досудового слідства ОСОБА_2 обвинувачується у вчиненні злочинів, передбачених ст. ст. 27, 152 ч.З, 27, 153 ч.2 КК України - в тому, що 27 листопада 2006 року, за попередньою змовою групою осіб, зґвалтував потерпілу ОСОБА_3 та насильно задоволив з нею статеву пристрасть неприродним способом.

В апеляції прокурор, який брав участь у розгляді справи судом першої інстанції покликається на незаконність постанови суду, мотивуючи тим, що судом не враховано те, що ОСОБА_2 вчинив тяжкі злочини, за попередньою змовою групою осіб, а знаходячись на підписці він може скритися від слідства і суду та перешкоджати встановленню істини по справі або продовжувати злочинну діяльність. Просить постанову суду скасувати, а справу направити на новий судовий розгляд.

Заслухавши доповідь судді Кривобокової Н.М., думку прокурора Хомина І.М., який підтримав апеляцію, ОСОБА_2 та його захисника ОСОБА_1 про законність та обґрунтованість постанови суду, перевіривши матеріали кримінальної справи та обговоривши доводи апеляції, колегія суддів вважає, що вона не підлягає до задоволення з таких підстав.

Відмовляючи в обранні ОСОБА_2 запобіжного заходу у вигляді взяття під варту, суд дотримав вимоги ст. ст. 148-150 КПК України.

Як вбачається з матеріалів кримінальної справи ОСОБА_2 має постійне місце проживання, позитивно характеризується, раніше до кримінальної відповідальності не притягувався, молодого віку. Крім того, органами досудового слідства не представлено доказів, що ОСОБА_2 перешкодить слідству чи ухилиться від виконання процесуальних рішень.

Справа №10-105/2006р.                                  Головуючий у І інстанції Гребик Л.В.

Доповідач: Кривобокова Н.М.

Як встановлено в судовому засіданні ОСОБА_2 з'являється на виклики слідства та суду, а тому підстав вважати його наміри скритися від слідства немає.

За таких обставин покликання прокурора на тяжкість вчиненого злочину не може бути підставою для утримання обвинуваченого під вартою.

Таким чином колегія суддів апеляційних підстав для скасування постанови суду не встановила.

Керуючись ст. ст. 365, 366, 382 КПК України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляцію прокурора, який брав участь у розгляді справи судом першої інстанції залишити без задоволення, а постанову Яремчанського міського суду від 14 грудня 2006 року відносно ОСОБА_2, - без зміни.