Рішення №398257

                                                                                                                                    КОПІЯ                                                                                                                                                                                                                                                                               

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

8 листопада 2006 року                                                         м. Київ

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі:

головуючого       Співака В.І.,                                                                           

суддів                  Білуги С.В.,

                 Гаманка О.І.,

                 Заїки М.М.,

                                         Загороднього А.Ф.,

        при секретарі  Дашківській О.Є.,

            за участю позивача ОСОБА_1,

розглянувши в судовому засіданні касаційну скаргу військової частини   А 1061 на рішення Богунського районного суду м. Житомира від 17.11.2005р. та ухвалу апеляційного суду Житомирської області від 26.12.2005р. по справі за позовом ОСОБА_1до військової частини А 1061 про стягнення щомісячної надбавки за безперервну службу, -

                                                                 

встановила:

 

  У серпні 2005 року ОСОБА_1 звернувся до Богунського районного суду м. Житомира з позовом до військової частини А 1061 про стягнення заборгованості по виплаті щомісячної надбавки за безперервну службу згідно Указу Президента України  № 389 від 05.05.2003р.

Рішенням Богунського районного суду м. Житомира від 17.11.2005р. позов ОСОБА_1було задоволено. Стягнуто з військової частини А 1061 на користь ОСОБА_1невиплачену частину надбавки за безперервну службу за період з травня 2003р. по лютий 2005р. в сумі 13 999, 11грн. та державне мито в сумі 140грн.

Ухвалою апеляційного суду Житомирської області від 26.12.2005р. апеляційну скаргу військової частини А 1061 було відхилено, а рішення Богунського районного суду м. Житомира від 17.11.2005р. залишено без змін.

 Військова частина А 1061 подала касаційну скаргу, в якій просить рішення Богунського районного суду м. Житомира від 17.11.2005р. та ухвалу апеляційного суду Житомирської області від 26.12.2005р. скасувати та прийняти нове рішення про відмову в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1.

 Перевіривши наведені доводи в касаційній скарзі, рішення судів щодо застосування судами  першої та апеляційної інстанції норм матеріального та процесуального права, колегія суддів вважає, що касаційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.

Суди при розгляді справи керувались Указом Президента України від 05 травня 2003 року № 389/2003 „Про надбавки військовослужбовцям Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Адміністрації Державної прикордонної служби України та Управління державної охорони України за безперервну службу”, який передбачає право, а не обов'язок, Міністра оборони України встановлювати військовослужбовцям Збройних Сил України  щомісячні  надбавки  за  безперервну військову  службу в Збройних Силах України  у  відсотках  до грошового забезпечення, які мають високі результати  у  службовій  діяльності,  залежно  від стажу служби.

            Відповідно до пункту 2.4 Інструкції про порядок і умови виплати щомісячної надбавки за безперервну військову службу в Збройних Силах України, затвердженої наказом Міністра оборони України № 149 від 26 травня 2003 року виплата надбавки здійснюється в межах фонду грошового забезпечення, затвердженого в кошторисах військових частин, військових навчальних закладів, організацій, установ. Крім того наказ Міністра оборони України № 149 від 26 травня 2003 року передбачає, що розмір щомісячної надбавки за безперервну службу в Збройних Силах України щорічно встановлюються, виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, за рішенням Міністра оборони України. Як вбачається з матеріалів справи, щомісячні надбавки за безперервну службу нараховувались та виплачувались ОСОБА_1 у відповідності з розпорядженнями Міністра оборони України щодо розміру щомісячних надбавок за безперервну службу в Збройних Силах України. Дані розпорядження дублювалися телеграмами щодо виконання вимог пункту 2 Наказу Міністра оборони України від 26.05.2003р. № 149, які містяться в матеріалах справи.

            Обставини справи встановлені судами повно і правильно, але суди не вірно застосували норми матеріального права, а тому судові рішення першої та апеляційної інстанції підлягають скасуванню з постановленням нового рішення про відмову в задоволенні позову ОСОБА_1   

Керуючись ст.ст. 212, 220, 221, 223, 229, 230 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів -

постановила:

Касаційну скаргу військової частини А 1061 задовільнити.

Рішення Богунського районного суду м. Житомира від 17.11.2005р. та ухвалу апеляційного суду Житомирської області від 26.12.2005р. по справі за позовом ОСОБА_1 до військової частини А 1061 про стягнення щомісячної надбавки за безперервну службу - скасувати.

Постановити нове рішення.

В задоволенні позову ОСОБА_1 до військової частини А 1061 про стягнення щомісячної надбавки за безперервну службу відмовити.

          Постанова оскарженню не підлягає.

Головуючий                                                                                             В.І. Співак

Судді                                                                                                            С.В. Білуга

                                                                                                                            О.І. Гаманко

               М.М. Заїка

               А.Ф. Загородній

Згідно з оригіналом         Суддя                                                                   С.В. Білуга