Рішення №398633

                                                                                                                              

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 грудня 2006 року                                                                                      м. Київ

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі:

головуючого                                     Співака В.І.                                                                      

суддів                                                 Білуги С.В.

                                               Гаманка О.І.

                                               Загороднього А.Ф.

                                               Заїки М.М.

                                   

            при секретарі Мудрицькій Ю. В.,

розглянувши в попередньому судовому засіданні касаційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Дарницького районного суду   м. Києва від 12 грудня 2005 року та ухвалу апеляційного суду м. Києва від 03 квітня 2006 року у справі за її позовом до Київського міського військового комісаріату про перерахунок пенсії, -

в с т а н о в и л а:

 

У листопаді 2005 року ОСОБА_1 звернулася до суду із позовом до Київського міського військового комісаріату про перерахунок пенсії.

Постановою Дарницького районного суду м. Києва від 12 грудня 2005 року, залишеною без змін ухвалою апеляційного суду м. Києва від 03 квітня 2006 року, в задоволенні позову ОСОБА_1 відмовлено.

На зазначені судові рішення надійшла касаційна скарга ОСОБА_1, в якій ставиться питання про скасування рішення судів першої та апеляційної інстанцій, посилаючись на неправильне застосування судами норм матеріального права.

Заслухавши доповідь судді-доповідача, колегія суддів вважає, що касаційна скарга ОСОБА_1 задоволенню не підлягає, оскільки рішення судів першої та апеляційної інстанцій постановлені з додержанням норм матеріального та процесуального права, правова оцінка обставинам у справі дана вірно, а доводи касаційної скарги є необґрунтованими і не дають підстав, які передбачені статтями 224-228 Кодексу адміністративного судочинства України для зміни чи скасування судових рішень.

Закони України, Укази Президента України та інші нормативно-правові акти, на які посилається позивач, вимагаючи перерахунку пенсії, були прийняті та набрали законної сили вже після звільнення її чоловіка зі Збройних Сил Союзу РСР, а тому їх дія на вимоги позивача не поширюється.

Відповідно до частини 1 статті 220 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції перевіряє правильність застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин у справі і не може досліджувати докази, встановлювати та визнавати доведеними обставини, що не були встановлені в судовому рішенні, та вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу.

Керуючись статтями 215, 2201, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів -

у х в а л и л а:

Касаційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а постанову Дарницького районного суду   м. Києва від 12 грудня 2005 року та ухвалу апеляційного суду м. Києва від 03 квітня 2006 року у справі за її позовом до Київського міського військового комісаріату про перерахунок пенсії - без змін.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуючий                                                                        В.І. Співак

Судді                                                                                      С.В. Білуга

        О.І. Гаманко

        А.Ф. Загородній

        М.М. Заїка

З оригіналом згідно               суддя                                                 Гаманко О. І.