Рішення №398688

ВИЩИЙ  АДМІНІСТРАТИВНИЙ  СУД  УКРАЇНИ

                          У Х В А Л А

про поновлення пропущеного строку

на касаційне оскарження

23 листопада 2006 року                                                                       м. Київ

Колегія суддів

Вищого адміністративного суду України в складі:

головуючого-судді Бутенка В.І.,

суддів: Панченка О.І., Горбатюка С.А., Лиски Т.О., Сороки М.О.,

         

при секретарі: Якименко О.М.,

за участю позивача ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву ОСОБА_1 про поновлення строку на касаційне оскарження рішення апеляційного суду Львівської області від 12 грудня 2005 року у справі позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Мостиському районі Львівської області про визнання права на пільгову пенсію, -

встановила:

ОСОБА_1 звернувся до суду касаційної інстанції із зазначеною заявою про поновлення пропущеного строку.

Заявник посилається на те, що ним пропущений процесуальний строк з поважних причин.

Одночасно ним подана касаційна скарга.

Вивчивши надані документи, судова колегія приходить до висновку, що заява ОСОБА_1 підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч. 2 ст. 212 КАС України, касаційна скарга може бути подана протягом одного місяця після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції. У разі пропущення строку, встановленого ч. 2 цієї статті, з причин, визнаних судом поважними, суд касаційної інстанції за заявою особи, яка подала скаргу може поновити цей строк.

Як  вбачається із заяви позивача про поновлення пропущеного процесуального строку, причиною його пропуску стало те, що справа розглядалася судами як першої так і апеляційної інстанції за правилами цивільного судочинства і при винесенні судовою палатою у цивільних справах апеляційного суду Львівської області 12.12.2005 р. оскаржуваного рішення про відмову в задоволенні позову ОСОБА_1, йому було роз'яснено порядок касаційного оскарження до Верховного Суду України за правилами ЦПК України, тобто в межах 2-місячного строку.

Таким чином, подаючи касаційну скаргу в межах 2-місячного строку, заявник діяв у відповідності з роз'ясненням наданим судом.

Враховуючи те, що доводи  ОСОБА_1 про причину пропуску строку на касаційне оскарження заслуговують на увагу, колегія суддів приходить до висновку про необхідність його поновлення. 

Керуючись ст. 212 КАС України судова колегія, -

ухвалила:

Задовольнити заяву ОСОБА_1 та поновити йому строк на касаційне оскарження рішення апеляційного суду Львівської області від 12 грудня 2005 року у справі позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Мостиському районі Львівської області про визнання права на пільгову пенсію.

 

Ухвала оскарженню не підлягає.

Судді: