Рішення №398694

У х в а л а

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

Колегія суддів Судової палати у кримінальних справах

Верховного Суду України в складі:

Головуючого

Синявського О.Г.

суддів

Пекного С.Д..  Філатова В.М.

розглянула в судовому засіданні в м.Києві “ 28 “ листопада 2006 року кримінальну справу за касаційною скаргою потерпілого ОСОБА_1 на постанову Надвірнянського районного суду Івано-Франківської області від 13 жовтня 2005 року, якою кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_2 у вчиненні злочину, передбаченого ст.122 ч.1 КК України, закрито та звільнено його від кримінальної відповідальності на підставі п.п.”г”, “д”, “е” ст.1 Закону України “Про амністію” від 31 травня 2005 року, ст.ст.44, 85, 86 КК України, ст.ст.6 п.4, 248, 273 КПК України.

Суд задовольнив клопотання обвинуваченого ОСОБА_2 про закриття кримінальної справи відносно нього та звільнення його від кримінальної відповідальності на підставі зазначеного акту амністії, оскільки він є інвалідом другої групи, пенсійного віку.

У касаційній скарзі потерпілий ОСОБА_1 заперечує проти застосування амністії відносно ОСОБА_2 і просить відновити провадження у справі.

Заслухавши доповідача, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи скарги, колегія суддів вважає, що касаційна скарга потерпілого ОСОБА_1 задоволенню не підлягає.

ОСОБА_2 правильно звільнений від кримінальної відповідальності, оскільки до початку розгляду справи він подав письмову заяву про застосування до нього амністії та підпадає під дію відповідного закону, оскільки має вік понад 55 років, є ветераном війни - учасником бойових дій, та інвалідом 2 групи за загальним захворюванням. Закон України “Про амністію” від 31 травня 2005 року є державним актом гуманізму і передбачає отримання згоди на його застосування виключно від особи, до якої він застосовується.

Підстав для внесення кримінальної справи відносно ОСОБА_2 у касаційний розгляд з метою скасування постановленого відносно нього рішення з мотивів, наведених у касаційній скарзі, немає.

Керуючись ст.ст.394, 395 КПК України, -

у х в а л и л а :

відмовити в задоволенні касаційної скарги потерпілого ОСОБА_1.

судді:

Синявський О.Г.                             Пекний С.Д.                        Філатов В.М.