Рішення №398756

К/скарга №К-18906/06

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

01010, м.Київ, вул.Московська, 8

У Х В А Л А

15.11.2006 р. Вищий адміністративний суд України в складі колегії суддів:

головуючого Ланченко Л.В.

суддів Конюшка К.В.

Нечитайла О.М.

Шипуліної Т.М.

Степашка О.І.

при секретарі: Ільченко О.М.

за участю представників:

позивача: Селезньової Л.М.

відповідача : Ковачова О.М.

розглянувши клопотанняСпеціалізованої державної податкової інспекції у Приморському районі м.Одеси про поновлення строку касаційного оскарження

постанови Одеського апеляційного господарського суду від 24.01.2006 р. та рішення Господарського суду Одеської області від 28.11.2005 р.

у справі№ 14/263-05-8813

запозовомДержавної судноплавної компанії «Чорноморське морське пароплавство»

доСпеціалізованої державної податкової інспекції у Приморському районі м.Одеси

про зобовязання внести зміни до облікових карток, -

ВСТАНОВИВ:

26.03.2006 р. СДПІ у Приморському районі м.Одеси подано касаційну скаргу постанову Одеського апеляційного господарського суду від 24.01.2006 р. та рішення Господарського суду Одеської області від 28.11.2005 р., а також заяву про поновлення строку касаційного оскарження.

Скаржник обґрунтовує причини пропуску строку подання касаційної скарги тим, що касаційна скарга була подана ним в строк, до Вищого господарського суду України. Ухвалою ВГСУ від 13.03.2006 р. в прийнятті касаційної скарги відмовлено у звязку із набранням чинності 01.09.2005 р. Кодексом адміністративного судочинства України, яким змінена підвідомчість даної справи.

Позивач у запереченнях на заяву та його представник у судовому засіданні касаційної інстанції заперечив проти задоволення заяви.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали скарги, судова колегія вважає клопотання відповідача про поновлення строку подання касаційної скарги обґрунтованим, таким що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

З 01 вересня 2005 р. набрав чинності Кодекс адміністративного судочинства України. Відповідно до абзаців першого та другого розділу 7 «Прикінцеві і перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України (із змінами внесеними Законом України від 06.10.2005 р. «Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України») після набрання чинності цим Кодексом позовні заяви у господарських справах, що віднесені цим Кодексом до адміністративної юрисдикції, а також апеляційні, касаційні скарги (подання), заяви (подання) про перегляд судових рішень у звязку з нововиявленими обставинами у таких справах, подані і не розглянуті до набрання чинності Кодексом адміністративного судочинства України, розглядаються в порядку встановленому цим Кодексом.

Законом України «Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України», який набув чинності з 01.11.2005 р. змінено підвідомчість даної категорії справ.

Відповідно до ч.1 ст.102 КАС України пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений за клопотанням особи, яка бере участь у справі.

Разом з тим, у справі заявлено клопотання про заміну відповідача СДПІ у Приморському районі м.Одеси правонаступником Державною податковою інспекцією у Приморському районі м.Одеси, у зв'язку з проведеною реорганізацією, яке відповідно до ст.55 КАС України підлягає задоволенню.

Враховуючи, що касаційна скарга була подана до Вищого господарського суду в строк, що підтверджується матеріалами касаційної скарги, судова колегія вважає заяву про поновлення строку касаційного оскарження обґрунтованою.

Перевіривши відповідність касаційної скарги вимогам статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України, суд касаційної інстанції дійшов висновку про відсутність перешкод для відкриття касаційного провадження.

Керуючись ст. ст.55, 165, ч. 1, 2 ст. 102, ч.3 ст.212, 213, 214, 215 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

Клопотання Державної податкової інспекції у Приморському районі м.Одеси задовольнити.

Замінити відповідача Спеціалізовану державну податкову інспекцію у Приморському районі м.Одеси її правонаступником Державною податковою інспекцією у Приморському районі м.Одеси.

Поновити Державній податковій інспекції у Приморському районі м.Одеси строк касаційного оскарження постанови Одеського апеляційного господарського суду від 24.01.2006 р. та рішення Господарського суду Одеської області від 28.11.2005 р.

Відкрити касаційне провадження за касаційною скаргою Державної податкової інспекції у Приморському районі м.Одеси.

Провести дії по підготовці справи до касаційного розгляду в порядку ст.215 КАС України: 1) надіслати копії ухвали про відкриття касаційного провадження особам, які беруть участь у справі, разом з інформацією про їхні права та обовязки та копією касаційної скарги для позивача; 2) встановити строк до 27.11.2006 р. для подачі заперечень на касаційну скаргу.

Витребувати справу № 14/263-05-8813 з Господарського суду Одеської області.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуючий Л.В.Ланченко

Судді К.В.Конюшко

О.М.Нечитайло

Т.М.Шипуліна

О.І.Степашко