Рішення №403318

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ОКРЕМА УХВАЛА

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

м. Чернівці 19 грудня 2006 р. колегія судців судової палати у кримінальних справах Апеляційного суду Чернівецької області у складі:

Головуючого                                                  Кузняка В.О.

Суддів                                                              Рулякова В.І., Горецької С.О.

При секретарі                                                  Ліхненко М.В.

За участю прокурора                                      Слюсарюк Р.Л.

розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальну справу за апеляцією прокурора Сторожинецького району Чернівецької області на вирок Сторожинецького районного суду Чернівецької області від 28 вересня 2006 року.

ВСТАНОВИЛА:

Цим вироком

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1,   раніше неоднарозово судимий, засуджений за ст. 185 ч.2 КК України на три роки позбавлення волі.

На підставі ст.ст. 75, 76 КК України звільнено ОСОБА_1 від відбування покарання, якщо він протягом дворічного іспитового строку не вчинить нового злочину та виконає покладені на нього обов'язки у вигляді заборони виїзду за межі України без дозволу органу кримінально-виконавчої системи, повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, періодично з'являтися в органи кримінально-виконавчої системи для реєстрації.

Вироком апеляційного суду Чернівецької області від 19 грудня 2006 року вказаний вирок Сторожинецького районного суду змінено, скасовано його в частині застосування до засудженого ст.75 КК України та звільнення

Справа №11-448 /2006р.                                  Головуючий у І інстанції: Дячук О. О.

Категорія: ст.185 4.2 КК України                    Доповідач: Руляков В.І.

його від призначеного покарання з випробуванням. Винесено свій вирок, яким визнано ОСОБА_1 засудженим за ст. 185 ч.2 КК України на три роки позбавлення волі.

Скасовуючи вирок суду в частині застосування до засудженого ОСОБА_1 ст. 75 КК України, апеляційний суд вказав, що в порушення вимог ст. 333 КПК України та п.14 постанови №5 ПВС України від 29 червня 1990 року «Про виконання судами України законодавства з питань судового розгляду кримінальних справ і постановления вироку, суд першої інстанції, (головуючий Дячук О.О.) у вступній частині вироку не вказав дані про непогашену і не зняту судимість ОСОБА_1 від 15.06.1999 року, коли він був засуджений Сторожинецьким районним судом за ст.94 КК України на 7 років позбавлення волі.

Таким чином, суд не врахував, що ОСОБА_1 раніше був два рази судимий за скоєння тяжких злочинів до міри покарання позбавлення волі і міру покарання, за ці злочини відбував реально в місцях позбавлення волі. Також , суд не взяв до уваги, що новий злочин ОСОБА_1 скоїв у період не знятої і не погашеної судимості в перший рік умовно-дострокового звільнення.

Характеристику на ОСОБА_1 з місця проживання суд невірно оцінив як позитивну, оскільки вона не відповідає дійсності, суперечить матеріалам справи. Враховуючи особу ОСОБА_1 суд не взяв до уваги ставлення останнього до суспільно-корисної праці та загальним правилам поведінки в суспільстві.

Допущені порушення норм кримінально-процесуально законодавства, під час розгляду даної кримінальної справи, свідчить про недобросовісне ставлення судді Дячук О.О. до своїх службових обов'язків.

Колегія суддів вважає за необхідне довести про вищенаведені обставини до відома ради суддів Чернівецької області.

На підставі наведеного, керуючись ст. 380 КПК України, колегія суддів судової палати у кримінальних справах Апеляційного суду Чернівецької області, -

УХВАЛИЛА:

Про допущені суддею Дячук О.О. порушення норм КПК України під час розгляду кримінальної справи довести до відома Ради суддів Чернівецької області для відповідного реагування.

Головуючий                                                    В.О. Кузняк

Судді:                                                               В.І. Руляков

С.О. Горецька