Рішення №403320

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

м. Чернівці « 19 » грудня 2006 року колегія суддів судової палати у кримінальних справах Апеляційного суду Чернівецької області у складі:

Головуючого                                                  Кузняка В.О.

Судців                                                            Горецької C., Рулякова В.І.

за участю прокурора                                        Слюсарюк Р.Л.

та адвоката                                                      ОСОБА_1

розглянула у відкритому судовому засіданні кримінальну справу за апеляцією засудженої ОСОБА_2 на вирок Першотравневого районного суду м. Чернівці від 04 жовтня 2006 року.

Цим вироком                                                    ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, раніше не судима,-

засуджена за ст. 115 ч. 1 КК України на сім років позбавлення волі.

Міра запобіжного заходу ОСОБА_2 залишена у вигляді тримання під вартою.

Згідно вироку суду ОСОБА_2 визнана винною і засуджена за те, що 30 листопада 2005 року біля 10 години, знаходячись в приміщенні самовільно облаштованої під житло комори, розташованої на 8 поверсі будинку АДРЕСА_1 під час конфлікту з ОСОБА_3 схопила його руками за шию та почала душити, здавлюючи органи шиї тривалий час, а також перекриваючи рукою отвори носа та рота, внаслідок чого спричинила смерть потерпілого.

В апеляції засуджена ОСОБА_2 просить вирок суду скасувати, справу направити на додаткове: розслідування, посилаючись на те, що досудове та судове слідство проведено однобічно та неповно, обвинувачення ґрунтуються на припущеннях, вина її у вчиненні злочину не встановлена, висновки експертиз є необ'єктивними, просила призначити комісійну судово-медичну експертизу.

Заслухавши доповідача, апелянта та адвоката, які підтримали апеляцію і просили її задовольнити, прокурора, який вважає, що апеляцію слід відхилити, перевіривши матеріали справи, та обговоривши доводи апеляції, судова колегія вважає, що її слід відхилити, а вирок суду залишити без змін.

Вина ОСОБА_2 у вчиненні злочину при обставинах, викладених у вироці суду повністю доведена зібраними по справі доказами, а її діям дана вірна юридична оцінка.

Твердження апеляції про те, що досудове і судове слідство проведено однобічно та неповно, являються надуманими і безпідставними.

Як досудове так і судове слідство проведено з дотримання вимог кримінально-процесуального закону, по справі достатньо доказів, які вказують на те, що саме

Справа №11-453/2006р.                                                    Головуючий у І інстанції Іщенко І.В.

Категорія: ст. 115 ч. 1 КК України                                         Доповідач Горецька С.О.

ОСОБА_2 вчинила злочин, ці докази були досліджені і перевірені судом, і покладені в основу обвинувального вироку.

Так, суд обгрунтовано визнав правдивими показання ОСОБА_2, які вона давала в ході досудового слідства, з дотриманням кримінально-процесуального законодавства, за участю адвоката, з застосуванням відеозапису, коли визнавала свою вину у вчиненні злочину (а.с. 32-43, 51-52), та розкаювалась у вчиненому. Як вбачається з явки з повинною від 30.11.2005 року ОСОБА_2 визнала, що в ході бійки з ОСОБА_3 схопила його руками за шию, після чого відчула, що той втрачає свідомість і в судорогах повернувся обличчям вниз. Винна намагалася допомогти йому, але він вже не дихав (а.с. 24).

Про правдивість цих показань ОСОБА_2 свідчать і висновки проведених по справі експертиз.

Згідно висновку експерта № 1065 від 12.01.2006 року встановлено, що під час перекриття носа та рота з стисканням шиї, потерпілий імовірніше перебував у без свідомому стані. Не виявлено медичних даних, які б вказували на пересування або зміну пози трупа після моменту смерті.

Смерть ОСОБА_3 настала від поєднаної механічної асфіксії внаслідок стискання органів шиїта перекритгя отворів носа та рота руками (а.с. 73-76).

Безпідставними і надуманими являються твердження апеляції про те, що не встановлено час смерті потерпілого, що смерть ОСОБА_3 настала в результаті нещасного випадку, в зв'язку з чим безпідставною являється вимога апеляції про проведення комісійної судово-медичної експертизи, з поверненням справи на додаткове розслідування. По справі проведено з дотриманням вимог кримінально - процесуального закону всі види експертиз, які обґрунтовано покладені судом в основу вироку і які повністю спростовують твердження ОСОБА_2 про її непричетність до вбивства потерпілого.

Так, згідно заключения додаткової судово-медичної експертизи № 1065 від 22.06.2006 року встановлено, що слід категорично відкинути можливість настання смерті внаслідок самостійного удушення, а тим більше від наявності у потерпілого епілепсії. Смерть ОСОБА_3 могла настати біля 10 години 30.11.2005 року (а.с. 227-230).

Будучи допитаним в судовому засіданні експерт ОСОБА_4 повністю підтвердив висновок експертиз, та спростував показання ОСОБА_2 про те, що потерпілий помер в результаті нещасного випадку.

Вина ОСОБА_2 підтверджується і іншими доказами на, які суд зіслався у вироку, і які в сукупності свідчать про те, що ОСОБА_2 навмисно з метою позбавлення життя стискала руками шию, перекривала рукою отвори носа та рота, внаслідок чого і спричинила смерть потерпілого.

Тому твердження апеляції про недоведеність її вини у вчиненні злочину, і необхідність повернення справи на додаткове розслідування являються безпідставними і їх слід відхилити.

Керуючись ст.ст. 362, 365,366 КПК України, судова колегія, -

УХВАЛИЛА:

Вирок Першотравневого районного суду м. Чернівці від 04 жовтня 2006 року щодо ОСОБА_2 залишити без змін, а її апеляцію без задоволення.

Головуючий                                        Кузняк В.О.

Судді                                                                                  Горецька C.O., Руляков В.І.