Рішення №403323

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

м. Чернівці «19 » грудня 2006 р. колегія судців судової палати у кримінальних справах Апеляційного суду Чернівецької області у складі:

головуючого                      Кузняка В.О.

суддів                               Горецької C.O., Рулякова В.І.

за участю прокурора Слюсарюк Р.Л.

та адвоката                   ОСОБА_1

розглянула у відкритому судовому засіданні кримінальну справу за апеляцією прокурора на постанову Шевченківського районного суду міста Чернівці від 23 жовтня 2006 р.

Цією постановою скасовано постанову начальника слідчого відділу прокуратури Чернівецької області від 12.09.2006 року про порушення кримінальної справи щодо ОСОБА_2 за ознаками злочину, передбаченою ст. 3 66 ч.І КК України.

Суд мотивував своє рішення тим, що постанова про порушення кримінальної справи від 12.09.2006 року винесена з істотними порушеннями вимог кримінально-процесуального закону, а саме тим, що при порушенні кримінальної справи не було додержано вимог ст.ст.94, 98 КПК України, і не було законних приводів та підстав для її порушення.

В апеляції прокурор просить скасувати постанову суду за безпідставністю, посилаючись на те, що постанова про порушення кримінальної справи є законною і обґрунтованою.

Заслухавши доповідача, висновок прокурора, який підтримав апеляцію і просив її задовольнити, адвоката, який просив відхилити апеляцію, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи апеляції, судова колегія вважає, що її слід відхилити, а постанову суду залишити без змін.

Судом встановлено, що 12.09.2006 року відносно начальника головного відділу «К» УСБУ у Львівській області підполковника ОСОБА_2 порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченою ч.І ст.366 КК України, який, як зазначено у постанові, 03.05.2006 року, з метою створити уяву про плідну співпрацю співробітників УСБУ з митними органами, направлену на виявлення товарів, що ввозяться контрабандним шляхом, склав та надав службовим особам Яворівської митниці до відомо неправдивий документ, а саме орієнтування, яке зареєстроване у ГВ «К» УСБУ

Справа № 11-457 /2006 р.                                             Головуючий у І інстанції Чебан В.М.

Категорія ст.366 ч.І КК України                                    Доповідач  ГорецькаС.О.

за НОМЕР_1 однак датоване ОСОБА_2 30.04.2006 року, згідно якого ОСОБА_2 інформував Яворівську митницю про те, що за наявними у спец підрозділу УСБУ даними, невстановлені особи в період з 1 по 3 травня 2006 року планують перемістити з Республіки Польща в Україну велику партію побутової техніки, можливо контрабандним шляхом. Вказане неправдиве орієнтування ОСОБА_2 3.05.2006 року по реєстру нарочним передав у митні органи.

Розглядаючи скаргу ОСОБА_2 на вищевказану постанову, суд обґрунтовано задоволив її і скасував постанову про порушення кримінальної справи.

Суд вірно прийшов до висновку, про те, що постанова від 12.09.2006 року винесена з істотним порушенням вимог кримінально-процесуального закону, а саме не було дотримано вимог ст.ст.94,98 КПК України.

Зокрема суд обгрунтовано зазначив, що документ під назвою «орієнтування» , на який посилається начальник слідчого відділу прокуратури Чернівецької області в постанові про порушення кримінальної справи має характер службового листування та містить інформацію загального, не конкретного характеру і не є офіційним документом, оскільки не відповідає всім ознакам, які його характеризують як такий, а саме: не є службовим актом, який виданий службовою особою від імені органів державної влади, підприємств, установ, організацій, не призначений для посвідчення фактів і подій, що мають юридичне значення, не складений у відповідній формі, немає необхідних реквізитів.

Суд вірно зазначив, що відповідно до ст.366 КК України, офіційним документом є лише документ, що засвідчує, факти які мають юридичне значення, тобто такі, які породжують, змінюють чи припиняють певні правовідносини, а тому зазначене в постанові про порушення кримінальної справи « орієнтування» не може вважатися таким документом, в зв'язку з чим у органів досудового слідства не було законних приводів та підстав для порушення кримінальної справи щодо ОСОБА_2 за ст.366 ч.І КК України.

Тому посилання апеляції на те, що в органу дізнання було достатньо даних, що вказують на наявність ознак складу злочину, передбаченою ст.366 ч.І КК України, і що постанова про порушення кримінальної справи є обґрунтована, є безпідставні та надумані, а тому апеляцію слід відхилити, а постанову суду залишити без змін.

Керуючись СТ..СТ.362, 365, 366 КПК України, судова колегія -

УХВАЛИЛА:

Постанову Шевченківського районного суду міста Чернівці від 23.10.2006 року про скасування постанови начальника слідчого відділу прокуратури Чернівецької області про порушення кримінальної справи щодо ОСОБА_2 за ознаками злочину, передбаченою ст.366 ч.І КК України, залишити без змін, а апеляцію без задоволення.

Головуючий                                                       Кузняк В.О.

Судді                                                                  Горецька С.О.

Руляков В.І.