Рішення №403335

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

м. Чернівці 26 грудня 2006 р. колегія судців судової палати у кримінальних справах Апеляційного суду Чернівецької області у складі:

Головуючого                             Горецької С.О.

суддів                                          Струбіцької О.М., Кифлюка В.Ф.

за участю прокурора        Хоміцької Т.Б.

розглянула у відкритому судовому засіданні кримінальну справу за апеляцією прокурора   Кельменецького   району   Чернівецької   області    на   постанову Кельменецького районного суду Чернівецької області від 03 листопада 2006р. Цією постановою кримінальна справа по обвинуваченню

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, направлена прокурору Чернівецької області на додаткове розслідування.

Органи досудового слідства пред'явили обвинувачення ОСОБА_1 в тому, що він 01.04.2006р. приблизно о 21 год. 10 хв., зловживаючи своїм службовим становищем на користь третіх осіб всупереч інтересам служби, достовірно знаючи, що своїми діями порушує встановлений порядок пропуску транспортних засобів і вантажу, умисно здійснив незаконний пропуск через митний кордон автомобіля «Фольксваген LT 280», реєстраційний номер НОМЕР_1, із вантажем посадкового матеріалу (саджанці плодових дерев-4500 шт. і саджанці троянд - 700 шт.) на загальну суму 48500грн., чим сприяв вчиненню правопорушення громадянином Республіки Молдова ОСОБА_2, внаслідок чого транспортний засіб з вантажем незаконно прослідували на митну територію України без сплати митних платежів і зборів на загальну суму 12725,25 грн.

Отже, своїми умисними діями, на думку органів слідства, ОСОБА_1 вчинив злочин, передбачений ст. 364 ч.3 КК України.

Справа №11-463 /2006р.                                    Головуючий у І інстанції: Телешман О.В.

Категорія: ст.364 ч.3 КК України                       Доповідач: Горецька С.О.

Суд, розглядаючи дану кримінальну справу у судовому засіданні, дійшов висновку про неповноту досудового слідства, яка не може бути усунута в судовому засіданні й повернув її на додаткове розслідування.

При цьому суд вважає, що органу досудового слідства необхідно провести певний обсяг оперативних та слідчих дій, зокрема встановити та допитати працівників прикордонної служби Республіки Молдова, які чергували 01.04.2006р., осіб, які разом з ОСОБА_2 перетинали в цей день кордон в пункті пропуску «Зелена-Медвежа» 01.04.2006р., також допитати в якості свідка по даній кримінальній справі ОСОБА_2 з приводу обставин перетину ним державного кордону України 01.04.2006р.

На дану постанову суду подана апеляція прокурором Кельменецького району Чернівецької області Корчинським І.А., в якій він просить постанову суду скасувати, справу направити на новий судовий розгляд в інший суд області, посилаючись на необґрунтованість постанови суду.

Заслухавши доповідь судді, думку прокурора, який підтримав апеляцію, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи, наведені в апеляції, колегія суддів вважає, що вона підлягає задоволенню.

В ст. 281 КПК України зазначено, що повернення справи на додаткове розслідування з мотивів неповноти або неправильності досудового слідства може мати місце лише тоді, коли ця неповнота або неправильність не може бути усунута в судовому засіданні. Однак, ці вимоги закону не виконані судом в повному об'ємі.

Так, суд не дав оцінки постанові Кельменецького районного суду Чернівецької області від 06.04.2006р., згідно якої ОСОБА_2 був визнаний винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 351 МК України, а саме у вчиненні незаконного перевезення 01.04.2006р. через пункт пропуску «Зелена-Медвежа» Кельменецької митниці посадковий матеріал. В ході слухання судом адміністративної справи щодо ОСОБА_2, останній був допитаний в судовому засіданні, свою вину у вчиненні правопорушення визнав повністю і дав пояснення щодо обставин справи.

Також невірним є посилання суду на те, що органом слідства не виконано постанову суду від 03.08.2006р. щодо проведення допиту громадянина ОСОБА_2 та відтворення з ним обстановки та обставин події, оскільки на виконання даної постанови прокуратура області звернулась з клопотанням до Генеральної прокуратури Республіки Молдова про надання правової допомоги. Однак, виконання правоохоронними органами Республіки Молдова питань, зазначених в клопотанні, не залежало від слідчого відділу прокуратури області, оскільки правоохоронні органи України не мають законних підстав проводити слідчі дії на території іншої держави.

Таким чином, суд поспішно прийшов до висновку, що у справі має місце неповнота та неправильність досудового слідства, яка не може бути усунена в судовому засіданні, внаслідок чого необґрунтовано повернув справу на додаткове розслідування. У суду були всі підстави постановити обвинувальний чи виправдувальний вирок.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 365, 366, 367 КПК України, судова колегія, -

УХВАЛИЛА:

Апеляцію прокурора Кельменецького району Чернівецької області задовольнити, постанову Кельменецького районного суду Чернівецької області від 03 листопада 2006 р. про направлення кримінальної справи щодо ОСОБА_1 на додаткове розслідування скасувати, справу направити на новий судовий розгляд до Сокирянського районного суду Чернівецької області.

Головуючий                                                   С.О. Горецька

Судді                                                                 О.М. Струбіцька

В.Ф. Кифлюк