Рішення №403380

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул.Шевченка 16, м.Івано-Франківськ, 76000, тел. 2-57-62

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 грудня 2006 р.  

Справа № АП-19/322  

Господарський суд Івано-Франківської області у складі  колегії суддів:

 Cуддя  Максимів Тетяна Володимирівна    

При секретарі   Ковалюк Сергій Ярославович

за позовом  Прокурора Галицького р-ну в інтересах держави в особі ДПІ в м.Івано-Франківську  вул.Незалежності,20,Івано-Франківськ

до відповідача  СПД-ФО ОСОБА_1  ІНФОРМАЦІЯ_1

про майнові спори (стягнення коштів)

Представники:

Від позивача: Проців Л.М. - представник, (довіреність № 8203/10/10  від 15.11.06.)

                             Сендунь М.В. - начальник юридичного відділу, довіреність №192/10/10 від 17.01.06.

Представникам позивача роз»яснено права та обов»язки, згідно ст..49 КАС України. Клопотань про здійснення технічної фіксації судового процесу не подавалось.

Суть справи:  Прокурор Галицького р-ну звернувся до суду з позовом в інтересах держави в особі ДПІ в Галицькому р-ні та просить стягнути з СПД ОСОБА_1  450грн.65коп. податкового боргу за рахунок активів платника.

          Позивач в судовому засіданні заявлений позов підтримав, на підставі ст.137 КАС України, подав клопотання про уточнення позовних вимог. В обґрунтування посилається на те, що в позовній заяві помилково вказано до стягнення вид податку -єдиний податок на підприємницьку діяльність, тоді як слід було вказати -авансові платежі прибуткового податку.

          Відповідач  в судове засідання не з»явився, вимоги суду, вказані в ухвалах, не виконав, відзиву на позов не подав.

          Дослідивши матеріали справи, вислухавши представника позивача, суд

встановив:

          Види податків і зборів (обов”язкових платежів), що справляються на території України, визначені Законом України „Про систему оподаткування”.

          Відповідно до п.п. 5.3.1. п.5.3. ст..5 Закону України „Про порядок погашення зобов”язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” платник податків зобов”язаний самостійно сплатити суму податкового зобов”язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого п.п. 4.1.4. ст..4 цього Закону для подання податкової декларації.

          Положеннями п.п.5.2.1. п.5.2. ст..5 Закону встановлено, що податкове зобов”язання платника податків, нараховане контролюючим органом, вважається узгодженим в день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків його апеляційного узгодження і відповідно до п.п. 5.3.2. п.5.2.ст.5 Закону повинно бути сплачено платником податків на протязі 10-ти календарних днів, наступних за днем узгодження.

          Узгоджена сума податкового зобов”язання, не сплачена платником податків у строки , визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків ( п.п.5.4.1. п.5.4.ст.5 Закону).

          Згідно припису п.п.16.1.1. п.16.1. ст..16 Закону після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов”язання, на суму податкового боргу нараховується пеня.  

За результатами проведеної прокуратурою Галицького р-ну перевірки своєчасності сплати обов”язкових платежів до бюджету встановлено, що за відповідачем рахується перед державним та місцевим бюджетами податковий борг, а саме: з податку на прибуток  в сумі 450грн.65коп., що підтверджується декларацією про доходи, розрахунком за НОМЕР_1 авансових платежів прибуткового податку за 2006р.

На виконання п.6.2. ст.6 вищезазначеного Закону відповідачу надіслано першу та другу податкові вимоги НОМЕР_2 від 25.07.06. та НОМЕР_3  від 25.07.06., які відповідач залишив без відповіді та виконання.

Доказів, які б свідчили про сплату податкового боргу відповідач суду не надав, станом на  час розгляду справи в суді  податковий борг відповідача становить 450грн.65коп., що і є ціною позову.

          Відповідно до п.п.3.1.1. ст.3 вказаного Закону, активи платників податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобов”язань виключно за рішенням суду. Активами платника податків в розумінні п.п.1.7 ст.1 вказаного Закону є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній особі за правом власності або повного господарського відання (п.1.7. ст.1 Закону) Податкове зобов”язання -це зобов”язання платника податків сплатити до бюджетів та державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

          За таких обставин, вимоги позивача про стягнення податковго боргу за рахунок активів боржника є обгрунтованими та підлягають задоволенню в розмірі  450грн.65коп.

На підставі ст.124 Конституції України, керуючись Законом України „Про порядок погашення зобов”язань платників податків перед бюджетами державними цільовими фондами”, ст.ст. 49,  137, 158-163 КАС  України, суд

В И Р І Ш И В :

          Позов задоволити.

          Стягнути за рахунок активів КСП ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, код ІНФОРМАЦІЯ_2 в доход держави 450грн.65коп. податкового боргу. 

          Відповідно до ст. 258 КАС України, за заявою сторони на користь якої задоволено позов, видати виконавчий лист після набрання постановою законної сили.

          На постанову  сторони мають право подати  заяву про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі- з дня складення в повному обсязі.

Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження через місцевий господарський суд.

 

Суддя                                                            Максимів Тетяна Володимирівна

                                                            постанова підписана 11.12.06

 

Виготовлено в АС "Діловодство суду"

________________ Федів Лідія Миколаївна